آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: نحوه پیدا کردن اتصال کوتاه در مدار نوت بوک

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
با سلام
از دوستان کسی میتونه راجع به پیدا کردن عامل شورتی در مدار توضحیح بده . من در قسمت مدار شارژ یا تغذیه یک سری از دیود ها و خازن ها و ماسفت ها با تست بیزر که میگرم بهم شورتی نشون میده . چطوری میتونم عامل شورتی در مدار رو پیدا کنم . لطفا راهنمایی بفرمایید

sam21

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-10-06
1,373
12,601
World eye
www.rasa-shop.blogfa.com
پاسخ : نحوه پیدا کردن شورتی در مدار نوت بوک

با سلام
از دوستان کسی میتونه راجع به پیدا کردن عامل شورتی در مدار توضحیح بده . من در قسمت مدار شارژ یا تغذیه یک سری از دیود ها و خازن ها و ماسفت ها با تست بیزر که میگرم بهم شورتی نشون میده . چطوری میتونم عامل شورتی در مدار رو پیدا کنم . لطفا راهنمایی بفرمایید

سلام

دوست عزیز عکسی از مدار قرار دهید

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
پاسخ : نحوه پیدا کردن شورتی در مدار نوت بوک

سلام همکار محترم .این عکس مربوط به یک مادربرد نوت بوک هست . قسمتی روکه مشخص کردم شورتی وجود داره قطعات رو بیرون از مدار هم تست کردم . بیشتر منظورم این هست که به صورت کلی چطوری میشه یه شورتی رو ردیابی کرد و عامل شورتی رو پیدا کرد ؟ آیا روال خاصی داره ؟ MSI CX640DX Mb (2).jpg

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

دوست عزیز در عنوان، برند و مدل آن با مختصری از عیب را بنویس
در متن هم عیب بوجود آمده را کاملتر با کارهایی که کردی قید کن

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
اين مادربرد نوت بوك مدل MSI U135 DX
هست . مشكل از اونجا شروع شده كه پورت HDMI اتصالي كرده بود .كارهايي كه من انجام دادم
١- خارج كردن پورت معيوب
٢- شستن كامل برد و هيت روي آي او
٣- پروگرام بايوس
٤-خارج كردن چيپ گرافيك از روي برد
عكس العمل دستگاه بعد از وصل شارژر حركت يك دور يك دور فن به صورت پله اي .
توي عكس اون منطقه كه ظاهرا مدار تغذيه يا شارژ هست چند تا از ديود ها و خازنها با تست بيزر داراي اتصالي هست .

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
صدای بوق همیشه دلیل بر اتصالی نیست .باید به عدد هم توجه بشه .در ثانی اون قسمت های بالایی شاید بخاطر وجود سلف اینطوری نشون می ده .شورتی کامل وقتی هست که بوق بزنه و عدد نشان داده شده هم زیر 8 و خیلی کوچیک باشه .
موفق باشید .

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
دوستان ببخشيد من فكر ميكنم مدارpwm مربوط به گرافيك باشه كه اتصالي HDMI باعث سوختن يه قطعه اي شده . اما چون نقشه ندارم نميتونم مسير يابي كنم . از راهنمايي شما تا اين قسمت ممنون

بالا