آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم تصویر در نوت بوک مدل msi cx640

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
با عرض سلام خدمت همکاران و اساتید محترم

یک دستگاه نوت بوک ام اس آی برای تعمیر تحویل گرفتم که وقتی سیستم رو روشن میکنم هیچ تصویری نداره . با کمی دقت متوجه له شدن تمام پایه های پورت اچ دی ام آی شدم .ظاهرا همین مشکل اتصالی باعث خرابی نوت بوک شده . تشخیص خودم چیپ گرافیک هست و فکرمیکنم که باید اون رو عوض کنم .

به محض وصل کردن شارژر به صورت اتوماتیک سیستم روشن میشه . سی پی هم گرم میشه . به نظر شما مستقیم من چیپ گرافیک رو عوض کنم یا برم سراغ آی او

ممنون از راهنمایی دوستان

پیوست‌ها

• 114.1 کیلوبایت بازدیدها: 101

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز اگه سیستمتون روشن میشه شماقبل از اینکه مستقیم برین سمت چیپ ،ولتاژقسمت های مختلف را چک کنید و آی او را با هیت بگیریین وبا توجه به دیتاشیت عیب یابی کنید وچیپ گرافیک را هم ولتاژ را چک کنید و در حالت خاموش از خازن های اس ام دی تست بیزر انجام دهید،اگه دیباگر داشتید کد را میردین بهتر میشد و بافشار روی چیپ تغییر یافتن کد میتونستین بهتر نتیجه باگیرین و یا حتی با هیت نرم رو چیپ احتمال جرخش کد هم وجود داره ،ناگفته نماند هیت سینک و پدسلیکون و خمیر سیلیکون رو هم ببینید خشک نشده باشد./.موفق باشین./.

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
با سلام . من پورت اچ دی ام آی رو از مدار خارج کردم . اگه ممکنه بفرمایید نقاطی که باید ولتآژ بگیرم کدام هست و چه ولتاژی باید داشته باشم ؟ آیا پورت آچ دی ام آی مستقیم با چیپ گرافیک ارتباط داره ؟؟؟؟؟؟؟؟

یه نکته این که وقتی شارژ رو به محض این که وصل میکنم نوت بوک خود به خود روشن شده و بعد از چند ثانیه دوباره خاموش میشه و دائما این کار اتفاق می افته . اگر نقشه داشته باشم بهتر میتونم ولتآژ گیری کنم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
بایوس رو پروگرام کردم . سیستم تغیر حالت داد . فایلی که داخل بایوس بود 500 کیلو بود ولی فایل اصلی که ریختم نزدیک به 2 مگ بود . بعد از پروگرام کردن بایوس چراغ کلید پاور یک ثانیه روشن یک ثانیه خاموش میشه ؟مادربرد بدون سی پی یو هم دائم روشن و خاموش می شود . ولتاژ روی بایوس و آی ای او بصورت یک ثانیه لحظه ای می آید . چیپ گرافیک هم به شدت داغ میکنه؟ حالا برم سراغ چیپ گرافیک؟

آخرین ویرایش:

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
با سلام
كارهايي كه انجام دادم
١- هيت گرفتن روي گرافيك
٢- هيت گرفتن روي آي او
٣ - پروگرام كردن بايوس
دييباگر هم يك ثاينه روشن و يه ثانيه خاموش ميشه . قادر نيست هيچ كدي نشون بده و من هم هر جا را ولتاژ ميگيرم فقط ١ ثانيه ولتاژ مي آيد و بعد خارج ميشود؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
هیت گرفتن روی چیپ گرافیکی اون هم لپتاپ کار اشتباهیه . اگر هم قراره ریسولد بشه باید با bga انجام بشه . فقط وضع رو خراب تر میکنه .

amingpx

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-05-29
551
1,137
خوزستان-
بعضی از لپ تاپ ها دو تا آی سی هست که باید پروگرام بشه..دقت کردید؟؟به باتری هم دقت کنید که ولتاژش درست باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aryanet

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
ولتاژ باطري درست بود . من متاسفانه چون نقشه اي از نوت بوك ندارم نميتونم تشخيص بدم كه EC اون كدوم هست . با توجه به اين كه اتصالي در پورت HDMI باعث خرابي دستگاه شده خيلي به چيپ گرافيك شك دارم . بعد از تعطيلات سعي ميكنم چيپ گرافيك رو از مدار خارج كنم و عكس العمل دستگاه رو ببينم چطور ميشه ؟

بالا