آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ HP Probook 4530s

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
سلام.لپ تاپ hp probook 4530s برای تعمیر اوردن که به گفته ی مشتری باز کرده و اقدام به سرویس لپ تاپ کرده و بعد از سرویس لپ تاپ روشن نشده و به ناچار به تعمیرکار مراجعه کرده.
لپ تاپ فوق بعد از اتصال شارژر آی سی TPS51123RGER به شدت داغ میکنه.آی سی را با آی سی سالم تعویض کردم ولی بازم داغ میکنه و 5 ولت را اطراف آی سی دارم.با کمک نقشه مسیر آی سی رو تا آی سی شارژ گرفتم و آی سی TPS51123RGER را از مدار جدا کردم که متوجه شدم آی سی شارژ به شماره ی
bq24726 به شدت داغ میکنه این آی سی را هم عوض کردم.فطعات اطراف ای دو آی سی شورت هستند.ماسفت های مدار شارژ و دیود های سه پایه چک شدند و مشکلی ندارند،هر دو آی سی فوق را از مدار خارج کردم.الان هنوز هم در مدار شارژ شورتی دارم و نمیدونم چکار کنم.از نظر شما با برداشتن آی سی شارژ دیگر کدام قطعات میتواند باعث شورتی در مدار شود؟
در ضمن وقتی آی سی شارژ
bq24726 در مدار هست شارژر لپ تاپ صدای تیک تیک میده که نشان دهنده ی اتصالی مدار هست و وقتی این آی سی نیست صدای شارژر قطع میشه ولی پد جامپ مینبورد به شماره لوکیشن PAD9411 که نزدیک آی سی TPS51123RGER هست به شدت داغ میکنه.
احتمال مشکل در I/O هست؟

۲۰۱۵۰۷۰۹_۱۰۵۹۴۸.jpg

۲۰۱۵۰۷۰۹_۱۰۵۹۰۴.jpg

پیوست‌ها

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
سلام باید قطعاتی که با این دو ایسی در ارتباطند رو مسیریابی کنیدوتست کنید تا شورتی رو پیداکنید آی او هم زیاد احتمال میره

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
با تشکر از دوستان و اساتید.I/O را از مدار حذف کردم باز هم اتصالی مدار پا برجا بود.خودم احتمالم اتصالی در مدار شارژ هست.نتیجه را اعلام میکنم.

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
لپ تاپ اتصالی شدید داشت میشه گفت 50 در صد قطعات مدار 3.3 و 5 ولت سوخته بودند.فتهای اطراف سی پی یو هم سوخته بودند.احتمال زیاد لپ تاپ آبخودگی داشته به همین دلیل اقدام به باز گردن لپ تاپ کردند.لپ تاپ را مرجوع به صاحبش تحویل دادم.

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
در این مواقع مرجوع کردن لپ تاپ بهترین کار هست ... فقط اگر قصد چک کردن دارید به مشتری بگویید باز و بست آن هزینه دارد .

پاینده باشید .

بالا