آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: هاله داشتن تصویر گرافیک hd5450 sapphire

SEDRIC

کاربر
2012-10-17
35
20
با سلام خدمت اساتید گرامی
یک گرافیک sapphire hd 5450 1gb ddr3 دارم که تصویر پورت vga اون یک هاله قرمز رنگ داره انگار یه طلق قرمز گرفتن جلو مانیتور .ولی از دو پورت دیگرش dvi&hdmi تصویر بی نقصی داره. ضمنا رابط vga رو هم تعویض کردم مشکل حل نشده.ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید images.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sjsa

SEDRIC

کاربر
2012-10-17
35
20
کابل vga متصل به برد گرافیک رو باید عوض کنید . میتونید از کارت دیگه باز کنید .
با تشکر دوست عزیز.این کار رو کردم جواب نداده . من در این نوع کارت گرافیک از این مورد زیاد دیدم که هیچ کدومشون هم با عوض کردن رابط VGA روی برد درست نشده
اگه چیزی به ذهنتون میرسه ممنون میشم راهنماییم کنید

sjsa

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
156
381
سلام
همینطور که دوستمون گفتند ایراد از کابل میتونه باشه ولی اگر با تعویض آن درست نشد قطعات اس ام دی روی گرافیک که به پینهای r و gو bمتصل میشوند مثل فیوزها یا مقاومتهای آنرا چک کنید حتمآ یکی از آنها قطع کرده است به احتمال زیاد خط green که پین دوم سوکت است مسیرش قطع است
چک کنید و نتیجه رو اعلام کنید
باتشکر

SEDRIC

کاربر
2012-10-17
35
20
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون.چک کنم نتیجشو خبر میدم خدممتون

SEDRIC

کاربر
2012-10-17
35
20
دوستان با تشکر از راهنماییهاتون.متاسفانه جواب نگرفتم

jamalifashi

کاربر
من یه کارت گرافیک ATI برام اومده بود که هاله داشت و رنگهاش درهم و برهم شده بودن مث نقاشی آبرنگ !!!
کریستالش مشکل داشت ، تعویضش کردم . درست شد .
شما از پایه های کریستال ولتاژ بگیر ببین وضعیتش چطوره ؟

SEDRIC

کاربر
2012-10-17
35
20
من یه کارت گرافیک ATI برام اومده بود که هاله داشت و رنگهاش درهم و برهم شده بودن مث نقاشی آبرنگ !!!
کریستالش مشکل داشت ، تعویضش کردم . درست شد .
شما از پایه های کریستال ولتاژ بگیر ببین وضعیتش چطوره ؟
با تشکر از راهنمای جنابعالی و سایر دوستان .ولتاژ کریستال چقدر باید باشه و آیا با مولتی متر میشه خرابی کریستال رو مشخص کرد؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sjsa

mehr_shad

کاربر vip
کاربر
2021-01-15
9
2
سلام بیشتر خرابی های رنگ در تصویر به خاطر کریستال کنار چیپ هستش شما می توانید به چسباندن هویه به کریستال ببینین تصویر میادش

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh
بالا