آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: تبادل اطلاعات در زمینه پروگرام ای سی های I/O در بعضی مدل های لپ تاب

edrisak

کاربر
2016-06-06
5
1
با سلام
دوستان عزیز ای سی i/o مدل KB9022 که برای مادربرد acer e5-511 میباشد ، یه چیپ نو گرفتم لازمه که این ای سی رو پروگرام کنم یا تعویض قطعه کافیه ممنون میشم راهنمیی کنید
چون همونطور که میدونید EC این مادر بردها داخل چیپ i/o هستش وبه دلیل اینکه من تا به امروز از برد های داغی استفاده کردم و ای سی نو استفاده نکرده ام با این موضوع آشنایی زیادی ندارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arefmard

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
با سلام
دوستان عزیز ای سی i/o مدل KB9022 که برای مادربرد acer e5-511 میباشد ، یه چیپ نو گرفتم لازمه که این ای سی رو پروگرام کنم یا تعویض قطعه کافیه ممنون میشم راهنمیی کنید
چون همونطور که میدونید EC این مادر بردها داخل چیپ i/o هستش وبه دلیل اینکه من تا به امروز از برد های داغی استفاده کردم و ای سی نو استفاده نکرده ام با این موضوع آشنایی زیادی ندارم

سلام باید پروگرام بشه گاها بدون EC حتی بعضی تغذیه ها راه نمیفتن
ساده ترین راه استفاده از سوکت کیبورد هست البته ممکنه روی بعضی برد ها جواب نده که در اون صورت میتونید از ISP استفاده کنید

robatic26

کاربر vip
کاربر
سلام وقت بخیر
یک مادربرد all in one msi با شماره شاسی MS-AC171 VER:1 دارم که یک آی سی با شماره NCT6686D میکروکنترلر روی مادربرد سوخته بود که من تعویض گردم اما الان متاسفانه هیچ گونه علائمی مادربرد نشون نمیده ، میخواستم بپرسم برنامه این ای سی میکروکنترلر رو از کجا باید پیدا کنم
در لینک زیر دیتاشیت IC میزارم

https://www.nuvoton.com/export/resource-files/NCT6686D_HW_Datasheet_V0_5.pdf

NCT6686D.JPG

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arefmard

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
سلام وقت بخیر
یک مادربرد all in one msi با شماره شاسی MS-AC171 VER:1 دارم که یک آی سی با شماره NCT6686D میکروکنترلر روی مادربرد سوخته بود که من تعویض گردم اما الان متاسفانه هیچ گونه علائمی مادربرد نشون نمیده ، میخواستم بپرسم برنامه این ای سی میکروکنترلر رو از کجا باید پیدا کنم
در لینک زیر دیتاشیت IC میزارم

https://www.nuvoton.com/export/resource-files/NCT6686D_HW_Datasheet_V0_5.pdf

مشاهده فایل‌پیوست 183665

سلام
این مدل قابل پروگرام نیست و مشکلتون جای دیگه ای هست

بالا