آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ ایسر 5733z

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,874
گلستان-مینودشت
سلام لپ تاپ فوق روشن نمیشد بایوس پروگرم کردم الان روشن میشه و با اتصال کابل vga رو مونیتور تصویر میده ولی با اتصال فلت ال سی دی به برد لپ تاپ دوباره روشن نمیشه! حدس من خرابی فلت ال سی دی هستش اما در مورد تست فلت یا اشکالات احتمالی از دوستان راهنمایی میخام

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به مشخص شدن محدوده عیب ،اگه LCD دیگه ای دارید با اون تست کنید .فلت رو جدا کرده و با تست بوق از سالم بودن کلیه اتصالات مطمئن شوید .قطعات اطراف سوکت فلت روی برد رو هم بررسی کنید،از سوکت ولتاژگیری کنید و مطمئن شوید که ولتاژهای لازم رو روی سوکت دارید .البته چون بعد از وصل کردن فلت از پورت VGA هم تصویر ندارید نمی شه با قاطعیت گفت که ایراد حتما از LCD یا فلت هست و ممکنه از مین برد هم باشه ولی تست قطعات از سمت LCD راحت تر هست و زودتر به نتیجه می رسید .در ضمن موقع روشن کردن هیچ تغییر حالتی روی LCD دیده نمی شه ؟

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,874
گلستان-مینودشت
سلام همکار گرامی! با اتصال فلت اصلا لپ تاپ روشن نمیشه که بخاد تغییر در ال سی دی بوجود بیاد!

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,874
گلستان-مینودشت
ال سی دی رو هم جدا کردم یه ال سی دی دیگه انداختم باز هم لپ تاپ روشن نمیشه! بدون ال سی دی فلت رو وصل کردم باز هم لپ تاپ روشن نمیشه! ولی بدون فلت لپ تاپ روشن میشه

بالا