آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن شدن و تصویر ندادن مادربرد ms-7507

ehsantlk

کاربر
2008-11-15
107
200
بجنورد
سلام خدمت دوستان و اساتید
مادربرد فوق در ابتدا وقتی روشن میکردیم 1 ثانیه بعد خاموش میشد که سی پی یو هم بشدت داغ میشد در همون یک ثانیه ( هیچ تصویری و کدی توسط دیباگر نیز داده نمیشود )
با تعویض سی پی یو مادربرد روشن میشه و روشن میمونه ولی تصویر نمیدهد دیباگر هم کدی رو نشون نمیده
برد شستشو داده شده است
فت های اطراف سی پی سالم هستند ولی فقط در یکی از پایه هاشون ولتاژ 12 ولت وجود داره و دو پایه دیگه صفر هستند
با فشار روی چیپ ها تغییری ایجاد نمیشه
ای سی pwm لیحم سردیش گرفته شده
دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

ehsantlk

کاربر
2008-11-15
107
200
بجنورد
بایوس اپدیت شد
ولی همچنان مثل سابقه.
وقتی قسمت تغذیه سی پی یو ورودی 12 رو داره ولی خروجی تولید نمیکنه مشکل از چی میتونه باشه؟ ای سی pwm مشکل داره یعنی ؟
ماسفت ها رو تست کردم و مشکلی ندارن خازن ها هم از نظر سالمی در سلامت کامل هستن .
دوستان ممنون میشم راهنمایی کنن

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا مطمئن شوید که CPU مورد تست در لیست ساپورت مادربرد هست یا نه .با رم و پاور دیگه ای هم تست کنید .سوکت CPU رو تمیز کرده و موقع روشن کردن سیستم به ترتیب روی CPU و پل شمالی فشار آورده و ببینید تغییری حاصل می شود یا خیر.ولتاژ قسمتهای مختلف رو اعلام کنید .حتما از نسخه First release استفاده کنید .وجود نداشتن مقدار VCORE در مدار PWM می تونه بخاطر دیتکت نشدن CPU و همچنین معیوب بودن آی سی PWM باشه .پایه های I/O رو هم از نظر سولفاته بودن بررسی و ترجیحا با فلکس مرغوب هیت نرم بدید .وضعیت جامپرها مخصوصا کلیر سیموس رو بررسی کنید .باتری بکاپ رو تست و در صورت افت ولتاژ تعویض نمائید .
موفق باشید .

ehsantlk

کاربر
2008-11-15
107
200
بجنورد
با رم و پاور دیگه تست شد . با فشار روی سی پی یو و پل های شمالی و جنوبی هم تغییری به وجود نیامد . بقیه ولتاژ های مادربرد از جمله ولتاژ رمها و ولتاژ گرافیک و بقیه درسته و در حد نرمالشون هستن . با تعویض و پروگرام دوباره ای سی بایاس هم مشکل برطرف نشد
فقط تنها چیزی نتونستم تست کنم تعویض ای سی pwm که نداشتمش
ولی تنها نکته ای هم که هست اینه که پل جنوبی حرارتش در قسمت بالاش بیشتره یعنی حرارتش موضعیه ؟
ایا ولتاژ نداشتن قسمت pwm میتونه از پل جنوبی باشه ؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اگه پل جنوبی بصورت نقطه ای گرم می شه و یا حرارت اون قسمت بیشتر هست ،پس می شه نتیجه گرفت که پل جنوبی معیوب هست .بله می تونه ،وقتی کلاک CPU برقرار تباشه و CPU شروع به کار نکنه ،بالطبع VCORE هم برقرار نمی شه .بهتره زیر چیپ رو با تینر کاملا تمیز کرده و پس از خشک شدن کامل ،مجددا تست کنید .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD

ehsantlk

کاربر
2008-11-15
107
200
بجنورد
ممنون . ولی یک سوالی که برام میمونه اینکه . گفتم وقتی با سی پی یو خودشه روشن میکن سریع داغ میشه و بلافاصله برق رو قطع میکنه ( یعنی تو حدود 1 ثانیه هم گرماش به چشم میاد ) وی چیزی که به نظرم میاد اتصالی داشتن سی پی یویه . این گرم شدن یعنی برق به سی پی یو داره میرسه دیگه؟
ولی با سی پی یو دیگه که مطمئنم سالمه تست میکنم روشن میمونه ولی سی پی یو داغ نمیشه و ولتاژش برقرار نیست

کارهایی که گفتین رو انجام میدم و اعلام نتیجه میکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova
بالا