آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکلی عجیب با atmega8

saebskatrun

کاربر
2009-08-04
12
17
سلام دوستان ....من یه مدار ریموت کنترل مادون قرمز با سه رله ساختم که یه مشکل عجیب داره
مشکل مدار اینه که هربار پس از اینکه تغذیه مدار قطع شد برنامه میکرو میپره و باید از نو پروگرم بزنم که بعد از پروگرم به خوبی کار میکنه به شرط اینکه تغذیه همیشه پایدار باشه
و هربار که برنامه میکرو رو با اصل فایل هگزش با پروگرمر بازبینی(verification) میکنم توی چند خط برنامه تغیر کرده

کلاک : 16M اکسترنال
درایور رله : ترانزیستور NPN و مقاومت 1K

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام دوستان ....من یه مدار ریموت کنترل مادون قرمز با سه رله ساختم که یه مشکل عجیب داره
مشکل مدار اینه که هربار پس از اینکه تغذیه مدار قطع شد برنامه میکرو میپره و باید از نو پروگرم بزنم که بعد از پروگرم به خوبی کار میکنه به شرط اینکه تغذیه همیشه پایدار باشه
و هربار که برنامه میکرو رو با اصل فایل هگزش با پروگرمر بازبینی(verification) میکنم توی چند خط برنامه تغیر کرده

کلاک : 16M اکسترنال
درایور رله : ترانزیستور NPN و مقاومت 1K

سلام
چند چیز در این مورد دخیله : تغذیه نا مناسب - محیط الوده به پارا زیت برای مثال یک گوشی موبایل رو کنارش بگذارید با یک بار پیام یا ارتباط دیتا برنامه میپره.- فیوز بیت ها رو قفل کن حتی مال ایپرام رو
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
لطفا عنوان های خود را صحیح بنویسید. مشکل باید در عنوان مشخص باشه و استفاده از کلمات عمومی مثل مشکل عجیب خلاف قوانین است.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kavosh83

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,841
سلام- خود رله ها تولد ******* میکنند چون بهنگام قطع برق برگشتی دارند با ایزولاسیون انها مشکل رفع مشود

بالا