آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن شدن لحظه ای مادربرد h61m-a/usb3

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
سلام همانطور که گفتم این مادربرد لحظه ای که استارت میکنم فنش یه لحظه میچرخه و مجدد خاموش و دوباره 2 ثانیه بعد روشن و خاموش میشه و این عمل تکرار میشه
اینم بگم که مشتری برای جا زدن cpu مشکل داشته و زده چند تا از پین ها رو کج کرده و منم تا جایی که میشد صافش کردم که اتصالی نداشته باشه
البته شکم رو قسمت cpu بود که با این وجود برق 4 پین cpu رو هم در آوردم و هیچ اتصالی روش نیست ، پاور تعویض کردم حتی cpu
با جا زدن و در آوردن cpu فرقی نکرد ، بایوس رو پراگرم کردم که نشد
نشد ذقیق ولتاژ گیری کنم چون یک صدم ثانیه برق میاد تو برد و مجدد ولتاژ میره ، البته ولتاژ رو پین استارت برد هست ولی مثلا رو پین های جامپر بایوس ولتاژی نیست
حالا من متوجه نشدم مشکل از کجاست به همین دلیل گفتم ازتون راهنمایی بگیرم ، هیچ کجای بردم خال زدگی رو آی سی ها نیست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farsarr

farsarr

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
170
190
تبریز
به نظر من از ic pwm هستش

اگر تونستید درستش کنین حتما اهلام کنین

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: s.hojjat

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز توی تعمیرات قرار نیست همه قطعات تعمیری را داشته باشین بعضی ها تو دسترس هستند و بعضی هاهم باید سفارش بدین و بعضی ها به وفور یافت میشه؟
خب بگذریم هرچند که ما به مادربردتون دسترسی نداریم ،حالا پیشنهاد اول من اینه که شما ابتدا آی او را با خمیر فلکسی مرغوب هیت بگیرید ببینید رفع میشه یا نه ؟چون قبلا داشتم یکی با هیت رفع شد یکی هم نوشان برق شده مشکل سی پی یو داشت و با هیت به پایه های سی پی یو رفع شد ولی به گمان احتمال خیلی زیاد همون سوکت سی پی یو بشه که خارها کج شده و با پایه های سی پی یو مچ نمیشه!!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: s.hojjat

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
دوست عزیز توی تعمیرات قرار نیست همه قطعات تعمیری را داشته باشین بعضی ها تو دسترس هستند و بعضی هاهم باید سفارش بدین و بعضی ها به وفور یافت میشه؟
خب بگذریم هرچند که ما به مادربردتون دسترسی نداریم ،حالا پیشنهاد اول من اینه که شما ابتدا آی او را با خمیر فلکسی مرغوب هیت بگیرید ببینید رفع میشه یا نه ؟چون قبلا داشتم یکی با هیت رفع شد یکی هم نوشان برق شده مشکل سی پی یو داشت و با هیت به پایه های سی پی یو رفع شد ولی به گمان احتمال خیلی زیاد همون سوکت سی پی یو بشه که خارها کج شده و با پایه های سی پی یو مچ نمیشه!!

سلام درست میفرمایید شما
منم چون شهرستانم و در اینجا قطعات کمه و من رو تمام بردهام دیدم ولی مشابه آی سی رو نداشتم
اما یه مشکلی هم هست که مشتری نمیخواد راستشو بگه که چی کرده همراهش یه هارد هم هست که مقاومتای بردش سوخته و روشن نمیشه و ازش که پرسیدم هارد مربوط به این سیستمه گفت نه ، فقط میگه خواستم سی پی یو رو در بیارم و دوباره جا بزنم که پایه هاش خراب شد
از طرفی هم که من پایه ها رو زیر لوپ دیدم و به هم اتصالی نکرده بودند اما زمانی که cpu هم روش نیشت همین مشکل رو داره

بالا