آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: قطع بودن ولتاژ5- در پاور NEXT 230/50Hz

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما همکاران و دوستان محترم
یه سیستم واسم آوردن بعد از چند بار فشار دادن کلید پاور سیستم روشن میشود و هر از گاهی سیستم روشن میشود و تصویر ندارد و یا اینکه وقتی سیستم رو میخواهم خاموش کنم دوباره از نو راه اندازی میشود بعد از اینکه با یک پاور سالم تست کردم متوجه شدم که ایراد از پاور هست .پاور خراب رو با تستر پاور تست زدم متوجه قطع بودن ولتاژ 5- ولت شدم.این مشکل مربوط به کدوم قسمت پاور هست که بنده بتونم رفع کنم؟ممنون میشوم بهم کمک کنید تا بتونم پاور رو تعمیر کنم.با تشکر از همگی

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
مشخصات سیستم رو بنویسید . خیلی وقته ولتاژ -5 روی پاورها حذف شده چون در سخت افزار جدید نیازی به این ولتاژ نیست .

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
مشخصات سیستم رو بنویسید . خیلی وقته ولتاژ -5 روی پاورها حذف شده چون در سخت افزار جدید نیازی به این ولتاژ نیست .

درست میفرمایید جناب مهندس ولی این سیستم قدیمی هست.مشخصاتش این هست:
Ram:1gb
motherboard:gigabyte ga-g31m-es2c
cpu:430
hdd:maxtor 160gb sata

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
درست میفرمایید جناب مهندس ولی این سیستم قدیمی هست.مشخصاتش این هست:
Ram:1gb
motherboard:gigabyte ga-g31m-es2c
cpu:430
hdd:maxtor 160gb sata

این کانفیگ و این مشخصات نیازی به ولتاژ -5 ندارد . مشکل پاور شما چیز دیگری هست .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: maryam_sh

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
این کانفیگ و این مشخصات نیازی به ولتاژ -5 ندارد . مشکل پاور شما چیز دیگری هست .

جناب مهندس پس با این وجود با توضیحاتی که درمورد مشکلات سیستم مطرح کردم مربوط به پاور میشه درست؟؟
درضمن جناب مهندس بعضی وقت ها با همون پاور خودش بدون هیچ مشکلی سیستم روشن میشه و تصویر میده و زمان خاموش کردن بدون هیچ مشکلی خاموش و بعضی وقت ها برعکس این عمل میشه

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
جناب مهندس پس با این وجود با توضیحاتی که درمورد مشکلات سیستم مطرح کردم مربوط به پاور میشه درست؟؟
درضمن جناب مهندس بعضی وقت ها با همون پاور خودش بدون هیچ مشکلی سیستم روشن میشه و تصویر میده و زمان خاموش کردن بدون هیچ مشکلی خاموش و بعضی وقت ها برعکس این عمل میشه

میتونه از پاور هم باشه . شما پاور رو باز کنید و یک عکس واضح از پاور بگیرید . همچنین ولتاژ ها را با مولتی متر وقتی سیستم در حال کار هست بگیرید .

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
سلام و صبح بخیر میگم خدمت همکاران گرامی
سیستم الان با پاور خودش کار میکنه و هیچ کدوم از مشکلات که بالا مطرح کردم پیش نیومده البته در حال حاضر فقط خدمت همکاران عرض کنم که وقتی میخوام سیستم رو خاموش کنم کلاً خاموش نمیشه و از نو راه اندازی میشه هنوز بنده نفهمیدم که مشکل این سیستم چه هست؟دیروز هم خدمتتون عرض کردم که پاور ولتاژ 5- رو نداره قطع هست.منتظر جواب دوستان هستم

poursobhi

کاربر vip
vip
کاربر
درود
دوست عزیز . ابتدا سیستم رو با یک پاور مطمئن تست کنید . در صورت تکرار نشدن ایراد به تعمیر پاور و رفع عیب بپردازید.
ولتاژ 5 ولت منظور شما 5 ولت sb هست ؟؟؟
متشکرم

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
درود
دوست عزیز . ابتدا سیستم رو با یک پاور مطمئن تست کنید . در صورت تکرار نشدن ایراد به تعمیر پاور و رفع عیب بپردازید.
ولتاژ 5 ولت منظور شما 5 ولت sb هست ؟؟؟
متشکرم

بنده وقتی تستر به پاور وصل میکنم ولتاژ 5- قطع هستش

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
سلام و صبح بخیر میگم خدمت همکاران گرامی
سیستم الان با پاور خودش کار میکنه و هیچ کدوم از مشکلات که بالا مطرح کردم پیش نیومده البته در حال حاضر فقط خدمت همکاران عرض کنم که وقتی میخوام سیستم رو خاموش کنم کلاً خاموش نمیشه و از نو راه اندازی میشه هنوز بنده نفهمیدم که مشکل این سیستم چه هست؟دیروز هم خدمتتون عرض کردم که پاور ولتاژ 5- رو نداره قطع هست.منتظر جواب دوستان هستم

کاری که از شما خواستم رو انجام بدید .
باید ولتاژها را با مولتی متر بگیرید در هنگام کار

بالا