آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: شناسایی نشدن عکس ها در ویندوز 7

hamedssg

کاربر vip
کاربر
2011-01-29
200
826
سلام به دوستان گرامی

یک سیستم آوردن پیشم که ویندوز 7 روش هستش و مشکل مشتری اینه که بعضی عکسه رو نمیتونه باز کنه
بابررسی که من انجام دادم ویروسی بودن سیستم مشهود بود و تمام ویروس ها گرفته شد ولی ظاهرا ویروس باعث تخریب برخی از فایل های عکس شده و پسوندشون شده
.Jpg.qkbafad که ویندوز نمیتونه بخونتشون .
حالا من اون پسوند .
qkbafad رو از آخر فایل برداشتم فایلش دقیقا میشه به صورتJpg ولی باز هم ویندوز قابل شناسایی واسش نیست و نمی تونه بازش کنه

سوال من اینه که آیا راهی هستش که بشه این عکس ها رو براش برگردونم یا واقعا کاریش نمی شه کرد؟؟

ممنون و متشکر*

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز همون عکسو بیزحمت آپلود کنین چندتا حرکت بزنم و ببینم میشه یا نه؟شد یا نشد اطلاع رسانی میکنم البته اگه خیلی مهمه!!

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
اخیرا یک ویروس هایی آمدن که متأسفانه موجب خراب شدن عکس میشند و حتی بعد از پاک کردن ویروس مشکل پابرجاست و عکس خراب شده.
بعد عکسها را با هگز ادیتور میشه درست کرد ولی 90 درصد اونها درست نمیشند.
این ویروس میاد یک سری بایت اضافه اول فایلها اضافه میکنه! یک عکس معمولی با فرمت jpg رو که در هگز ادیتور باز کنید متوجه میشید در همه این فایلها 3 کاراکتر اول یکسان هست که مشخص کننده jpg بودن فایل هست. می توانید این سه کاراکتر را به اول عکس های خراب شده اینسرت کنید البته ممکنه نیاز باشه بجای اینسرت ری رایت کنید سپس درست میشه.
ولی این کاملا بستگی داره که ویروس شما چی باشه و متأسفانه همانطور که گفتم 90 درصد ویروس ها اینقدر بایت های اضافه وارد فایل می کنند که دیگه درست نمیشه یا حداقل درست کردنش خیلی سخت میشه و نیاز به یک آدم کاملا حرفه ای داره.

خودمم دنبال برنامه ای می گشتم که اینکار را انجام بده ولی متأسفانه برنامه هایی که پیدا کردم هیچکدوم اینکار را درست انجام نمیدادند. باز هم اگر دوستان دیگر راه حلی برای اینکار داشته باشند خوشحال میشم بشنوم.

hamedssg

کاربر vip
کاربر
2011-01-29
200
826
سلام
اخیرا یک ویروس هایی آمدن که متأسفانه موجب خراب شدن عکس میشند و حتی بعد از پاک کردن ویروس مشکل پابرجاست و عکس خراب شده.
بعد عکسها را با هگز ادیتور میشه درست کرد ولی 90 درصد اونها درست نمیشند.
این ویروس میاد یک سری بایت اضافه اول فایلها اضافه میکنه! یک عکس معمولی با فرمت jpg رو که در هگز ادیتور باز کنید متوجه میشید در همه این فایلها 3 کاراکتر اول یکسان هست که مشخص کننده jpg بودن فایل هست. می توانید این سه کاراکتر را به اول عکس های خراب شده اینسرت کنید البته ممکنه نیاز باشه بجای اینسرت ری رایت کنید سپس درست میشه.
ولی این کاملا بستگی داره که ویروس شما چی باشه و متأسفانه همانطور که گفتم 90 درصد ویروس ها اینقدر بایت های اضافه وارد فایل می کنند که دیگه درست نمیشه یا حداقل درست کردنش خیلی سخت میشه و نیاز به یک آدم کاملا حرفه ای داره.

خودمم دنبال برنامه ای می گشتم که اینکار را انجام بده ولی متأسفانه برنامه هایی که پیدا کردم هیچکدوم اینکار را درست انجام نمیدادند. باز هم اگر دوستان دیگر راه حلی برای اینکار داشته باشند خوشحال میشم بشنوم.

ممنون دوست گرامی
آره دقیقا درسته از همون قدیما ویروسی که باعث تخریب فایل میشد دیگه باید اون فایل رو بیخیال میشدیم

کفتم شاید دوستان راه حلی داشته باشند
ممنون

hamedssg

کاربر vip
کاربر
2011-01-29
200
826
می توانید این سه کاراکتر را به اول عکس های خراب شده اینسرت کنید البته ممکنه نیاز باشه بجای اینسرت ری رایت کنید سپس درست میشه.

آقای نکویی میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید؟؟ دقیقا متوجه نشدم چطور فایل ها رو رینیم بزنم

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,512
شوش شهر دانیال نبی (ع)
آقای نکویی میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید؟؟ دقیقا متوجه نشدم چطور فایل ها رو رینیم بزنم

دوست عزیز آقای نکویی نگفتند رینیم
اینسرت کنید البته ممکنه نیاز باشه بجای اینسرت ری رایت کنید

منظور توی برنامه هگز ادیتوره که باید همون 3 کاراکتر رو که خودشون فرمودند رو اضافه کنید

بالا