آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: نام این محلول چیست ؟

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
سلام
بنده از پاساژ امجد این مایع رو به اسم " روغن فلکسی " خریدم...ولی الأن که دارم استفاده میکنم واقعأ شبیه روغن فلکسی که توو آموزشگاه دیدم و استفاده کردم نیست.
کسی از دوستان از اینا دیده یا خریده یا استفاده کرده ؟ اصلأ این چیه؟

96.jpg

هیچ برچسبی هم رووش نیست

پیوست‌ها

-nightwolf

کاربر
2014-06-19
43
36
پاسخ : این چیه ؟

این بیشتر شبیه به شارلاک میمونه.که برای سیم پیچ کردن به کار میره.میتونی برای اطمینان یه سیم مسی رو به این مایع اغشته کنی اگر بعد ۳-۴ساعت خشک شد و حالت یه لایه زخیم رو پیدا کرد.مطمئن باش که شارلاکه.

Sent from my HUAWEI Y300-0100 using Tapatalk

mahmod31

کاربر vip
vip
کاربر
2008-03-25
216
1,675

با سلام
به احتمال زیاد همون روغن فلکسی هست ولی من تو همچین قوطی ندیدم خیلی راحت میتونی تشخیص بدی روی ای سی یا قطعه ای که میچسپونی تست کن بوی شارلاک مشخصه بوی سوختگی موتور از شارلاکه روغن فلکسی خیلی زود به دست میچسپه ولی شارلاک رو باید حرارت بدی تا خوب بچسپه

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292

اونوقت وقتی حرارت میدم ، جلز و ولز میکنه
یکی دو بار زدم به قطعه ، همین که هیتر گرفتم و یه ذره گرم شد ، شروع کرد به جلز و ولز کردن و اینور و اونور پریدن ، خیلی ترسیدم سیستم بنده خدا خراب بشه ، سریع پاکش کردم

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا

سلام
این همون مایع فلکس هست که توسط الکل ایزو پروپیل رقیق شده.بیشتر برای آغشته کردن زیر برد یا قسمت مسی بردهای که دارن مونتاژ انبوه میشن کاربرد داره که قبل از عبور از حوض قلع یا پشت برد اسپری میشند یا بصورت کف در میاد و با پشت برد برخورد میکنه و باعث میشه در هنگام عیور از حوض قله پایه ها بهم اتصال نشن و کیفیت لحیم کاری بهبود پیدا کنه.
در ضمن بهتره برای لحیم کاری از نوع جامدش استفاده کنید چون محلول های اینچنین مقدار کمی فلکس توشون دارن و بیشترش الکل هست.

بالا