آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

عيب يابي كيلومتر سمند ef7

vahid.amiri

کاربر vip
کاربر
2013-04-08
21
21
سلام خدمت اساتيد محترم.من به يك مورد مشكل كيلومتر سمند ef مدل ٩٢ برخوردم كه برام عجيبه!
كيلومتر تيك ميزنه و ماشين هم با يك سري مشكل كه مربوط به كيلومتر ميشه مواجه شده!
سنسور و پنيونش را سه بار تعويض كردم و فايده نكرد.پنيون هم سالم است كه به خرابيه توي گير باكس شك كنم.

fakhim

کاربر
2009-10-26
1
0
سلام.دوست عزیز احتمالا سنسور باشه منم مشابه همین مشکل رو داشتم سه تا عوض کردم تا بلاخره سنسور شرکتی گذاشتم مشکل رفع شد .

آخرین ویرایش:

lg1098

کاربر vip
کاربر
2015-01-15
19
27
اهواز
سلام خدمت اساتيد محترم.من به يك مورد مشكل كيلومتر سمند ef مدل ٩٢ برخوردم كه برام عجيبه!
كيلومتر تيك ميزنه و ماشين هم با يك سري مشكل كه مربوط به كيلومتر ميشه مواجه شده!
سنسور و پنيونش را سه بار تعويض كردم و فايده نكرد.پنيون هم سالم است كه به خرابيه توي گير باكس شك كنم.

سلام
در اینطور موارد بهترین کار اینه که سنسور رو در حالی که فیش برقش بهش وصله ، از گیر بکس جدا کنید.سپس سوییچ ها رو باز کنید تا چراغای پشت تمپر روشن بشه .حالا باید یه نفر رو بنشونی پشت فرمون که کیلومتر رو ببینه و پزارش بده.یا یه اینه بذاری جلوی کیلومتر طوری که از توی کاپوت بتونی کیلومتر رو ببینی.حالا با دست ،محور ستسور رو در حالیکه پنیون (چرخدنده ای که زیر سنسور میخوره) روشه، بچرخونید.کیلومتر روی صفحه باید حرکت کنه.این نشون دهنده سلامت سنسور و سیم کشی و صفحه کیلومتره.
در اینصورت اگر پنیون کچل نکرده باشه ، شک نکنید که اشکال از دنده کیلومتر توی گیربکسه که اون هم یه چرخ دنده پلاستیکیه که پنیون میره با اون درگیر میشه.فیمتش هم در این تاریخ در ایساکو حدود 15 تومنه.
برای عوض کردنش هم باید پلوس سمت شاگرد در بیاد و بعد یه درپوش مانند روی گیر بکسه که با سه تا پیچ باز میشه و به راحتی به دنده کیلومتر میرسین.
موفق باشین

بالا