آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: درخواس مدار تایمر 220 ولت--تاخیر تا 12 ساعت

farhangian1

کاربر
2014-03-11
5
17
تهران
با سلام خدمت اساتید گرامی؛
بنده به یک نقشه مدار تایمر + لیست قطعات نیاز دارم که بتوانم دو تا سه عدد لامپ 100 وات را بطور همزمان برای مدت زمانی مشخص از یک ساعت تا > 12 ساعت روشن نگه دارد و سپس قطع شود.
کل وب را گشتم ولی چیزی دستگیرم نشد.
لطفا راهنمایی بفرمایید.بسیار حیاتی است.
با تشکر.

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام خدمت اساتید گرامی؛
بنده به یک نقشه مدار تایمر + لیست قطعات نیاز دارم که بتوانم دو تا سه عدد لامپ 100 وات را بطور همزمان برای مدت زمانی مشخص از یک ساعت تا > 12 ساعت روشن نگه دارد و سپس قطع شود.
کل وب را گشتم ولی چیزی دستگیرم نشد.
لطفا راهنمایی بفرمایید.بسیار حیاتی است.
با تشکر.
با سلام
دوست عزیز توضیح کامل بده.

مثلا ساعت 1 ظهر روشن شه 1 شب خاموش شه؟
12 ساعت کار بکنه بعد خاموش شه؟
12 ساعت بعد روشن شه؟
خلاصه کدوم یکی؟
یه چیزی که همه ی این کار ها رو انجام بده و دوتا خروجی مجزا داشته باشه تو بازار هست و بنده استفاده میکنم ازش میتونم راهنمائی کنم اما بخوای طراحیش کنی باید اساتید محترم دست بکار شوند و بنده تجربه ای در این مورد ندارم
سپاس

farhangian1

کاربر
2014-03-11
5
17
تهران
میخوام هر زمانی که میخوام خودم روشنش کنم و طبق تنظیم خودم مثلا از یک ساعت تا 12 ساعت روشن باشه و بعد از پایان زمان کلا خاموش بشه تا دفعه بعد که دویاره روشنش میکنم

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
میخوام هر زمانی که میخوام خودم روشنش کنم و طبق تنظیم خودم مثلا از یک ساعت تا 12 ساعت روشن باشه و بعد از پایان زمان کلا خاموش بشه تا دفعه بعد که دویاره روشنش میکنم
با سلام
همون طور که گفتم تایمری با این کاربرد و افزون بر این کاربرد هستش تو بازار
اگه میخوای بسازی بنده تجربه ای ندارم ولی میخوای بخری و استفاده کنی میتونم راهنمائی کنم.مقصودت رو مشخص کن.خرید یا ساخت؟
سپاس

reza05

کاربر
2014-05-24
65
131
سلام
از اونجایی که زمان تایمر ثابت نیست و میخوای تغییرش بدی و مدت زمان هم نسبتآ زیاده به نظرم بهترین گزینه میکروکنترلر هستش
هزینش خیلی کمه دردسرش هم کمه خیلی دقیقتر هم هست
بدیش اینه که به پروگرامر و کامپایلر نیاز داری
اگر خواستی بگو تو کدنویسی کمکت میکنم

farhangian1

کاربر
2014-03-11
5
17
تهران
با تشکر از پاسخ شما نمیخوام بخرم میخوام درست کنم/میکروکنترلر و این چیز ها هم بلد نیستم و وقت یاد گرفتن و ابزار استفاده هم ندارم. ترجیحا نحوه ساخت تایمر بدون میکرو کنترلر را یاد بدید.

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با تشکر از پاسخ شما نمیخوام بخرم میخوام درست کنم/میکروکنترلر و این چیز ها هم بلد نیستم و وقت یاد گرفتن و ابزار استفاده هم ندارم. ترجیحا نحوه ساخت تایمر بدون میکرو کنترلر را یاد بدید.
با سلام
دوست عزیز این تایمری که شما میخواین بسازین چیز ساده ای نیست که با یه آی سی خاص بدون برنامه ریزی بسازینش.
یا باید بدی یکی با میکرو بسازه برات یا میکرو یاد بگیری و خودت بسازی
موفق باشی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

farhangian1

کاربر
2014-03-11
5
17
تهران
امروز بعد از یکسال و خورده ایی به انجمن برگشتم این پست رو که دیدم هر چی فکر کردم این مدار رو برای چی میخواستم هیچی یادم نیومد. واقعا من 12 ساعت میخواستم چی رو روشن نگه دارم:92000000: چقدر هم راهنمایی کردن دوستان. دست گلتون درد نکنه :99:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369
بالا