آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل چیپ گرافیک Dell 1510

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
571
Dell 1510 هست که مشکل چیپ گرافیک داشت.
من یکی دو بار با حدود 350 درجه نرم ریزولتش کردم درست شد بعد از دو سه ماه دیگه با ریسولت درست نشد.
چیپش 630 بود که من 631 خریدم زدم جاش، با 480 درجه دو سه دقیقه با پری هیت. و آخراش که چیپ آماده ی چسبیدن بود یه لحظه سر خورد و پایه ها به هم ریخت.
چیپ جدید خریدم و با شرایط قبل زدم، اما بعضی قسمت های تصویر میومد! من دوباره با 480 و 4-5 دقیقه ریزولتش کردم که دیگه تصویر نداد!(حالا یا پایه ها به هم خورد یا هر چیز دیگه!) و نام لاک چشمک میزنه.الان چیپ روشه. (بایوش هم زدم فرق نکرد)

سوال اینه که اولا به نظرتون مشکل بازم از پایه های چیپه؟ یا لایه های مادر برد؟ کدوم احتمال بیشتر داره؟ (چون تا الان 100 تومن چیپ خریدم و نمی ارزه باز 50 بدم چیپ!)
سوال دوم اینه که اگه لایه های برد خراب شده باشن چطور میشه مشکل رو حل کرد؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
Dell 1510 هست که مشکل چیپ گرافیک داشت.
من یکی دو بار با حدود 350 درجه نرم ریزولتش کردم درست شد بعد از دو سه ماه دیگه با ریسولت درست نشد.
چیپش 630 بود که من 631 خریدم زدم جاش، با 480 درجه دو سه دقیقه با پری هیت. و آخراش که چیپ آماده ی چسبیدن بود یه لحظه سر خورد و پایه ها به هم ریخت.
چیپ جدید خریدم و با شرایط قبل زدم، اما بعضی قسمت های تصویر میومد! من دوباره با 480 و 4-5 دقیقه ریزولتش کردم که دیگه تصویر نداد!(حالا یا پایه ها به هم خورد یا هر چیز دیگه!) و نام لاک چشمک میزنه.الان چیپ روشه. (بایوش هم زدم فرق نکرد)

سوال اینه که اولا به نظرتون مشکل بازم از پایه های چیپه؟ یا لایه های مادر برد؟ کدوم احتمال بیشتر داره؟ (چون تا الان 100 تومن چیپ خریدم و نمی ارزه باز 50 بدم چیپ!)
سوال دوم اینه که اگه لایه های برد خراب شده باشن چطور میشه مشکل رو حل کرد؟

با این درجه حرارتی که چند بار به این برد داده شده 90 درصد برد pcb fail شده . بعید میدونم بشه کاری کرد .

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
به نام خدا
سلام و وقت بخیر خدمت دوستان عزیز.
دوست عزیز بنده با نظر مهندس بهادر موافقم ولی ای کاش این کار تعوض یا ریسولد چیپ را اصولی تر و با دستگاه انجام می دادید.
بعد از چند بار هیت خوردن مادربرد احتمال تاب برداشتن آن خیلی زیاد می باشد ولی اگر دستگاه bga machin در اختیار داشتید الان بهترین گزینه ریبال کردن چیپ بود .
با تشکر.

♦Nosrat♦

مدیر بخش فکس و پرینتر
ناظم انجمن
مدیر تالار
2009-05-19
1,007
5,210
سلام دوستان گل
احتمال تاب برداشتن این بردها خیلی بالاست .خیلی برد نازک هست

بالا