آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل با یخچال امرسان

alishoty

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
66
187
سلام

من یه یخچال و فریزر امرسان دارم که مدتیه با مشکل مواجه شده اوابل درست بود ولی بعد از مدتی فنش که توی قسمت بالای یخچاله یه سره کار میکرد و وای نمیستاد و بعد از مدتی باعث شد که دیگه خنک نکنه برای همین بردمش تعمیرگاه و گفتش موتورش روغن کرده و درستش کرد .
الان خنک میکنه ولی باز هم فنش یه سره کار میکنه و ممکنه دوباره با مشکل مواجه بشه از اساتید محترم خواهشمندم که بنده رو راهنمایی کنن که چطوری این مشکلو برطرف کنم

ممنون

alishoty

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
66
187
بله

فنش همینجور یه سره کار میکنه چه درش باز باشه چه درش بسته

alishoty

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
66
187
سلام دوستان

فن یخچال که یه سره کار میکنه باعث شده موتورشم یه سره کار کنه من ترموساتشم عوض کردم ولی تغییری نکرد

باید چیکار کنم؟

ممنون میشم راهنماییم کنین

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,704
40,501
هرمزگان
www.irantk.ir
سلام مجدد
دوست خوبم در بعضی از یخچال ها فن به همراه کمپرسور کار میکنه و وقتی کمپرسور کار میکنه فن هم میچرخه و وقتی روی حالت هیتر برای ذوب کردن یخها رفت کمپرسور و فن خاموش میشه معمولا هر 8ساعت به مدت چند دقیقه ای روی این حالت هست و بعد دوباره شروع بکار میکنه
شایدسیستم یخچال شما اینطوری باشه و وقتی درب هم باز باشه فن کار کنه
و شاید هم یخچال مشکل داره و همیشه کمپرسول کار کنه و باعث بشه یخ هامنجمدنشه و یخچال شما سروع کنه به گرم شدن چون مسیری که سرما به یخچال میرسه مسدود میشه
اگر چنین مشکلی باشه بعد از دو الی 3 روز مشخص میشه که دمای داخل یخچال افزایش پیدا میکنه
و باعث این مشکل هم میتونه :المنگ ذوب کننده یخ(هیتر) یا ترمودیسک و یاخود تایمر مشکل داشته باشه
و اگر مشکل مستقیم کار کردن فن بعد از تعمیر بوجود امده میتونه از اشتباه وصل شدن سیم فن هم باشه

alishoty

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
66
187
سلام مجدد

ممنون دوست عزیز که جواب بنده رو دادین

این یخچال اوایل درست کار میکرد موتورش بعد از یه مدت خاموش میشد و یخهای که روی دیواره عقبی یخچال به وجود میومد آب میشد
ولی بعد از مدتی فن یه سره کار میکرد و دیگه یخچال خنک نمیشد
حالا که تعمیر شد یخچال خنک میکنه ولی یه سره کار میکنه و یخ روی دیواره عقبی آب نمیشه
ولی یکی دو روزه یخها آب شده و باز دوباره یخچال خنک نمیکنه

مشکل از کجاست؟

ممنون

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,801
سلام مجدد

ممنون دوست عزیز که جواب بنده رو دادین

این یخچال اوایل درست کار میکرد موتورش بعد از یه مدت خاموش میشد و یخهای که روی دیواره عقبی یخچال به وجود میومد آب میشد
ولی بعد از مدتی فن یه سره کار میکرد و دیگه یخچال خنک نمیشد
حالا که تعمیر شد یخچال خنک میکنه ولی یه سره کار میکنه و یخ روی دیواره عقبی آب نمیشه
ولی یکی دو روزه یخها آب شده و باز دوباره یخچال خنک نمیکنه

مشکل از کجاست؟

ممنون
با سلام دوست عزیز به احتمال زیاد

آخرین ویرایش توسط مدیر:

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,704
40,501
هرمزگان
www.irantk.ir
دوست عزیز مشکل شما در سه قطعه میتونه باشه
1- هیتر
2-ترمودیسک
3-تایمر
در صورتی که باز مشکلت حل نشد با من تماس بگیر تا دقیق راهنمایی کنم شماره تماس من هست

ahaghi

کاربر
2010-06-14
4
4
با سلام
دوستان چندی پیش یخچال امرسان مدل rf-20 نوفراست به دلیل نشتی از لوله های کمپرسور گاز خالی کرد ولی پس از دوباره شارژ کردن آن دو مشکل بوجود آمده است .
1- کمپرسور بصورت یکسره کار می کند و قطع نمی شود
2- روی صفحه دیجیتال حرفی rd بصورت چشمک زن وجود دارد
البته نا گفته نماند بر اثر دستکاری من دریچه بین فریزر و یخچال شکست منظورم ضامن آن می باشد و پس از آن شروع به خطا دادن کرد اگه مشکل از ترموستاته بگین کجاست تا عوضش کنم .
ممنون از راهنماییتون

بالا