آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: مدار نشان دهنده وضعیت شارژ باتری 12 ولت خودرو

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس
با سلام خدمت کاربران گرامی:
در این تاپیک مدار نشان دهنده وضعیت شارژ باتری خودرو را برای علاقه مندان آپلود کردم امید است مورد توجه شما علاقه مندان قرار گیرد. تمامی قطعات در متن نقشه آورده شده است. من این مدار را چندین سال پیش طراحی کردم و مورد استفاده قرار دادم، مدار 100 درصد عملی و در نرم افزار پروتئوس قابل اجراست. ال ای دی های بکار رفته از نوع 5 میلی متر به رنگ سبز برای شارژ کامل، زرد یا نارنجی برای احتیاج به شارژ و ال ای دی قرمز تخلیه یا دشارژ را نشان می دهد. شما می توانید این مدار را مونتاژ و با نصب برق 12+ بعد روشن شدن کلید برق خودرو (IGNITION)بطور دائم در خودرو مورد استفاده قرار دهید. زینر دیود های بکار رفته از نوع 12 و11 ولت 250 میلی وات و ترانزیستور های بکار رفته از هر نوع TUN می تواند باشد. لازم به ذکر است در هنگام استارت زدن خودرو چون ولتاژ باتری به کم تر از 10 ولت می رسد فقط ال ای دی قرمز روشن وبقیه خاموش می باشند، در هنگام شارز کامل ال ای دی سبز روشن و بقیه خاموش و در هنگام احتاج به شارز ال ای دی زرد یا نارنجی روشن و بقیه خاموش می باشند.اگر سوالی بود در خدمتم.

12V IND BATT.PNG

آخرین ویرایش:

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس
دوست عزیز فایل پیوست از کار افتاده چک کنید
با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
با توجه به این که من ابعاد فایل را 470×280 پیکسل انتخاب و حجم آن را 72.4 کیلو انتخاب کردم متاسفانه بصورت نقشه در فایل ظاهر نشد، که مجبور شدم برای بار دوم آن را آپلود کنم.

12V IND BATT.PNG

آخرین ویرایش:
بالا