آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش شدن لپ تاپ dell 5010 بعد از چند دقیقه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

avanow

کاربر
2011-11-07
147
155
مشهد
سلام
لپ تاپ دل 5010 برام اومده که چند روزی هست دارم روش کار می کنم و بعد از چند دقیقه خاموش میشه،بعضی وقتا حتی تا توی ویندوز هم میره و همون اولش خاموش میشه ،فن رو چک کردم با اینکه روان بود ولی بعضی وقت ها می چرخید و بعضی وقتا نه ،که برطرفش کردم ولی بازم لپ تاپ خاموش میکنه، خمیر سیلیکون سی پی یو و چیپ گرافیک و جنوبی هم اوکی کردم ولی بنظرم هنوز به دمای خیلی بالایی هم نمیرسه که خاموش میکنه
توی این تاپیک هم چنین مشکلی رو یکی از دوستان داشتند که من بر اساس شماتیکی که توی این پیج بود این کارها رو کردم:
http://www.irantk.ir/irantk30636/

آی سی EMC2102(البته در برد من شمارش L494 است) که کار کنترل دما رو انجام میده رو برداشتم و فن رو یکسره کردم که بازهم خاموش کرد ، دو تا ترانزیستور کنارشم که Q3901و Q3902 رو هم برداشتم باز هم خاموش میکنه
به سفارش یکی از همکاران ،چون چیپ گرافیک کمی گرما داشت از پشت چیپ خمیر سیلیکون زدم که کمی گرما از پشت خارج بشه ،ولی بازم فرقی نکرد

عکس هایی از همون محدوده EMC2102 می گذارم شاید کمکی بکنه
ممنون
1.jpg

2.jpg

avanow

کاربر
2011-11-07
147
155
مشهد
روی چیپ یک ورق مسی بگذارید که بین هیت سینک و چیپ قرار بگیره ببینید تغییری میکنه .

روی چیپ گرافیک یا چیپ جنوبی؟ چون فقط چیپ گرافیک و سی پی یو هیت سینک روشون میاد . چیپ جنوبی اون صفحه فلزی زیر کیبرد، رووش قرار میگیره
ضمنا چون الان مین رو جدا کردم و روی میز دارم رووش کار میکنم، یه هیت سینک جدا سیلیکون زدم و رووش گذاشتم که بازم خاموش کرد

این ورق های مسی رو از کجا باید تهیه کنم؟

آخرین ویرایش:

avanow

کاربر
2011-11-07
147
155
مشهد
سلام
برو تو تنظیمات بایوس، ببین اونجا هم بعد از مدتی خاموش میکنه.
به محض اینکه خاموش کرد، دوباره روشن کن و دمای سی پی یو رو ببین.

جناب نصوحی کاری که فرمودید رو انجام دادم ولی در بایوس جایی برای نمایش دمای سی پی یو نداشت، بازم عکس گرفتم ملاحظه بفرمائید

IMG_20150524_192300.jpg

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
روی چیپ گرافیک یا چیپ جنوبی؟ چون فقط چیپ گرافیک و سی پی یو هیت سینک روشون میاد . چیپ جنوبی اون صفحه فلزی زیر کیبرد، رووش قرار میگیره
ضمنا چون الان مین رو جدا کردم و روی میز دارم رووش کار میکنم، یه هیت سینک جدا سیلیکون زدم و رووش گذاشتم که بازم خاموش کرد

این ورق های مسی رو از کجا باید تهیه کنم؟

باید بپرسید جای خاصی نمیشناسم . یکبار از یکی از دوستانم برای حل همین مشگل گرفتم .

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
سلام من هم همین مشکل رو در هفته قبل داشتم با همین دستگاه ، با ریسولد چیپ گرافیکی مشکل حل شد البته با دستگاه مخصوص و دقت فراوان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: avanow
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا