آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن شدن خودکار و تصویر دادن مادربرد ECS Geforce6100pm-m2 v2.0

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
با سلام
مادربرد فوق بعد از اینکه پاورش سوخته بود مشتری به برق زده بود و بعدش یه جرقه زده ( البته خود مشتری تعریف کرد )
دو تار خازن که توی تصویر مشخص کردم تعویض کردم روی برد رو هم کامل چک کردم هیچ قطعه ای نسوخته بود
نکته ی جالب توجه اینه که هر پاوری وصل میکنم سیستم روشن نمیشه و پاور نمیشه
یه پاور خودم دارم که برا تست گذاشتم اونو به مادربرد وصل میکنم مادربرد خود به خود روشن میشه و تصویر میده هیچ مشکلی نداره
چند تا پاور نو هم انداختم بازم روشن نشد

پیوست‌ها

• 133 کیلوبایت بازدیدها: 181
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

abady

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-12-19
552
2,457
با سلام.....دوست عزیز بایوس را آبدیت کن.....با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
با سلام.....دوست عزیز بایوس را آبدیت کن.....با تشکر

سلام چشم بایوس رو آپدیت میکنم
اما علت اینکه با هیچ پاوری روشن نمیشه چیه ؟
علت خود به خود روشن شدنش فقط با یه پاور چیه ؟

• Like

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
بایوس رو هم آپدیت کردم فرقی نکرد

• Like

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
یکبار که مادربرد اتوماتیک روشن میشود . با اتصال پین های SW خاموشش کنید . ببینید باز هم دوباره اتو سویچ هست . اگر باز اتو سوئیچ بود ایسی I/O رو برسی کنید . یکبار یک هیت ملایم بگیرید .

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
یکبار که مادربرد اتوماتیک روشن میشود . با اتصال پین های SW خاموشش کنید . ببینید باز هم دوباره اتو سویچ هست . اگر باز اتو سوئیچ بود ایسی I/O رو برسی کنید . یکبار یک هیت ملایم بگیرید .

سلام مادربورد رو زمانی که تو ویندوز shutdown که میکنم تصویر میره اما مادربرد بازم روشن میمونه با اتصال پین هم بازم یکسره میمونه i/o هم از نظر ظاهری مشکلی نداره داغم نمیشه یه هیته ملایمم بهش دادم بازم فرقی نکرد

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
سلام مادربورد رو زمانی که تو ویندوز shutdown که میکنم تصویر میره اما مادربرد بازم روشن میمونه با اتصال پین هم بازم یکسره میمونه i/o هم از نظر ظاهری مشکلی نداره داغم نمیشه یه هیته ملایمم بهش دادم بازم فرقی نکرد

اون روش اتصال POWER SW رو تست کنید . چون مشکل در شات دان هم داره . عیب رو باز بیشتر به سمت I/O میبره .

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
اون روش اتصال POWER SW رو تست کنید . چون مشکل در شات دان هم داره . عیب رو باز بیشتر به سمت I/O میبره .

یعنی i/o رو عوض کنم ؟
الان یه مشکل دیگه سیستم که خود به خود روشن میشه دیباگر تمام کدهای رو میده میخواد که تصویر بده دیباگر عدد 47 - 48 رو نشون میده و تصویر نمیده چراغ ریست دیباگر هم یکسره روشنه

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
یعنی i/o رو عوض کنم ؟
الان یه مشکل دیگه سیستم که خود به خود روشن میشه دیباگر تمام کدهای رو میده میخواد که تصویر بده دیباگر عدد 47 - 48 رو نشون میده و تصویر نمیده چراغ ریست دیباگر هم یکسره روشنه

احتمالا همون I/O هست . اگر داری تعویضش کن .

بالا