آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: تعمیرات پاور تابلوروان

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,006
آبیک-قزوین
سلام..
تغذیه تابلو روان از نوع سوییچینگ هستش و مقالات و کتابهای بسیاری در این مورد هست.در انجمن هم با سرچ کردن" تحلیل سوییچینگ "که استاد غزال با ظرافت خاصی که قابل درک برای همگان باشد زحمت کشیدند و قرار دادن که میتونید مطالعه بفرمایید

mardeshab89

کاربر vip
vip
کاربر
2009-03-30
76
81
باسلام مجدد خدمت استادبزرگوار
من تمام تایپیک ها رو مطالعه کردم..اما متاسفانه هیچ موردی در تعمیر تغذیه تابلوهای روان ذکر نشده بود...درصورت امکان با ایجادتایپیک پیرامون تجربیات همکاران ارائه شود خصوصا با شماتیک و تشریح مدار و قطعات روی برد و نوع خرابی و روش تعمیر...
سپاسگذارم

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,006
آبیک-قزوین
دوست عزیز هون طور که عرض کردم تغذیه تابلو روان سوییچینگ هست مثل پاور کامپیوتر یا شارژر گوشی یا.... همه اینها در کلیات مشابه هستند و تفاوت جزیی در جزییات دارند شما کلیات رو بهش مسلط بشید جزییات برطرف خواهد شد
موفق باشید

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,037
5,385
باسلام مجدد خدمت استادبزرگوار
من تمام تایپیک ها رو مطالعه کردم..اما متاسفانه هیچ موردی در تعمیر تغذیه تابلوهای روان ذکر نشده بود...درصورت امکان با ایجادتایپیک پیرامون تجربیات همکاران ارائه شود خصوصا با شماتیک و تشریح مدار و قطعات روی برد و نوع خرابی و روش تعمیر...
سپاسگذارم
سلام
شما استارت کار را بزنید و نقشه مدار را به طور ساده روی کاغذ ترسیم کنید و عکس آن را قرار بدهید. چند عکس با کیفیت از رو و پشت برد قرار دهید.
ایراد را به طور کامل توضیح دهید که مثلا روشن نمی شود و یا روشن می شود ولی خروجی ندارد و ....
انشالله اساتید هم بضل عنایت می فرمایند.

aslani_k

کاربر
2014-01-27
53
92
همکاران عزیز آیسی بکار رفته در تغذیه های 40آمپری tl494هستش که زیاد خراب میشه نکته بعد شماره IGBTیا همان ترانزیستور های فت که در قسمت ورودی هستش که متاسفانه شماره آن را پاک میکنند تا بچه ها نتونند تعمیر کنند اگر کسی از اساتید اطلاعاتی دارن ممنون میشم راهنمایی کنند باتشکر فراوان

سعادت1

کاربر vip
کاربر
2016-04-07
4
3
سلام همکاران محترم من هم یک پاور دارم که دو ترانزیستور خروجی به شماره SBL3040 شارت هستند،توی بازار هم گیرم نیومد خواستم ببینم جایگزینش هست؟

بالا