آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: لپ تاپ ایسر مدل E1-571G تصویر نمی دهد

morteza_57

کاربر vip
کاربر
2011-11-16
77
45
من یه لپ تاپ ایسر مدل E1-571G رو اومدم LCD عوض کنم وقتی مین روشن بود سوکت LCD رو زدم . مین بورد خاموش شد . دیگه تصویر نمیده
بایوس پروگرم کردم.
دیباگر زدم کد 00 میده و پیغام check pcu and power box می ده. ایراد از چی میتونه باشه؟

morteza_57

کاربر vip
کاربر
2011-11-16
77
45
پاسخ : لپ تاپ تصویر نمی دهد

با یه Lcd دیگه هم امتحان کردم ولی تصویر نمیده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amer007

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
من یه لپ تاپ ایسر مدل E1-571G رو اومدم LCD عوض کنم وقتی مین روشن بود سوکت LCD رو زدم . مین بورد خاموش شد . دیگه تصویر نمیده
بایوس پروگرم کردم.
دیباگر زدم کد 00 میده و پیغام check pcu and power box می ده. ایراد از چی میتونه باشه؟
درود
عنوان شما اصلاح شد
در عنوان باید برند و مدل را هم دقیقا عنوان کنید
لطفا منبعد رعایت کنید
با تشکر

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
مدارات اطراف سوکت ال ای دی رو چک کن شرتی نداشته باشه شرتی در این مدارات باعث روشن نشدن دستگاه میشود به صورتی که دستگاه امپر نمیکشه در حالت بعد یه ای او عوض کن

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
حتی اگه مین خاموش باشه و کابلهای فلت رو جابجا کنید احتمال سوختن IO زیاده چه برسه به اینکه در حالت روشن این کار صورت بگیره!
به نظر بنده که IO سوخته.
ولی از اون مسیر فلت و روی برد ال سی دی قطعات مخصوصا فیوزهارو چک کنید تا برسید به خود مین و فیوز نزدیک فلت ال سی دی (اگه وجود داره) رو چک کنید و در نهایت IO رو چک کنید.خیلی خوب میشه اگه فیوز باشه.
:48000000:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
بنده هم با نظر دوستان در مورد I/O موافقم ولی قبل از تعویض I/O بهتره بایوس رو پروگرام و تست کنید .راهنمائی های دوستان در مورد تست قطعات مخصوصا فیوزهای اطراف سوکت رو هم حتما انجام دهید .
موفق باشید .

morteza_57

کاربر vip
کاربر
2011-11-16
77
45
با سپاس از دوستان عزیز
io رو ولتاژ گیری کردم ولتاژهای 3.3 و 1.8 دارد بعضی اوقات لپ تاپ ریست میشود هنگام ولتاژگیری io
قطعات اطراف سی پی یو 1.16V دارند
سیستم روشن می شود و cpu داغ می شود
دوباره دیباگر زدم کد 00 می دهد و پیغام control to int 19 boot loader
در ضمن io نه داغ میشه نه اثری روش هست با این شرایط باز ممکن سوخته باشه(موقعی که ioمی سوزه نباید زیاد داغ بشه)
ممنون از راهنمایی های شما

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
به نام خدا
سلام و وقت بخیر خدمت دوستان ارجمند .
بنده نیز با نظر بقیه اساتید راجع به معیوب بودن I/O موافقم .
راجع به سوالتون که در صورت سوختن I/O باید گرم شود باید عرض کنم که :
در حال حاضر بیشترین شک خرابی قطعه ، روی I/O می باشد و اگر از فایل فلش مطمئن هستید ،I/O را تعویض نمایید.
امیدوارم که مشکلتون هرچه زودتر مرتفع گردد .
با تشکر .

بالا