آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن شدن خودکار مادربرد foxconn مدل 915A05-PL-6LS

ms_online

کاربر
2014-10-14
19
28
با سلام به دوستان
ی مادبرد foxconnدارم که مدلشو نمیدونم راستش نه رووش حک شده نه سیستم روشن میشه که ببینم . وقتی کلید پاور سیستم رو میزنم بدون سویچ کردن مین مین خودش روشن میشه و دیباگر کد صفر رو نشون میده فتهای کنار cpu رو چک کردم اتصال کوتاهی نداشت ولی کنار چیپ شمالی ی چیپ هست که با است بوق خازنهایی که توو تصویر هستن اتصالی نشون میداد .میخواستم بدونم از آیسی کنار این خازها ممکته باشه یا از خود خازنهاست فلا تا مطمئن نشدم نمی خوام هیت بگیرم رو مادبرد تا خازنهارو بیرون برد چک کنم .... یا ممکنه این هنگی مادبرد از جای دیگری باشه

پیشاپیش ممنون از دوستان بابت راهنمایشون

پیوست‌ها

• 125.7 کیلوبایت بازدیدها: 148

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
پاسخ : روشن شدن خودکار مادربرد foxconn

در مادربردهای فاکسکان مدل مادربرد روی یک لیبل گچی کنار اسلات رم میزنند . چک کنید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
دوست گرامی قبل از شروع کار یکبار برد رو بطور کامل با تینر شستشو بدید . خشک که شد اقدام به ولتاژ گیری کنید .

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
علاوه بر گفته های بهادرجان شما باید اول بفهمی چرا استارت میخوره , سپس عواملی که تو خودبخود استارت شدن تاثیر دارند رو بررسی کنید , اگه اوکی بون بری سراغ موارد دیگه ... مثلا شما باید ببینی بدون 4پین سی پی یو استارت میخوره ؟ مدار اطراف جامپرهای استندبای مادربرد رو چک کنی ... i/o رو چک کنی . پاور رو چک کنی . آی سی بایوس رو چک کنی و ...

اعلام نتیجه یادت نره

ms_online

کاربر
2014-10-14
19
28
سلام . به نظرتون ممکنه با پروگرم کردن بایاس درس بشه . بله بدون چهار پینم روشن میشه . دوستان در مورد اون خازنها که اول پست گفتم نظری ندارند چون همشون روی برد اتصال کوتاه شدن حالا از آسی کناریش هست یا خازن

بالا