آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تصویر در لپ تاپ fujitsu siemens amilo pi 1536 چهار قسمت میشود!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام
لپ تاپ فوق از استارت تا موقعیکه خاموش بشه تصویرش چهار قسمت میشه که خطهای عمودی داره!
هنوز بازش نکردم خواستم ببینم میشه نرم افزاری باشه یا حتما سخت افزاریه و چقد احتمال داره از چیپ گرافیکش باشه؟
تو محیط بایوس هم رفتم نوشته های داخل هر چهار تصویر یکیه و در واقع چهار تا تصویر از مانیتورش داره!
تصویر خدمتتون آپلود کردم.
مشکل از کجا میتونه باشه؟
ممنون 20150516_190747.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
طبق راهنمائی استاد عزیزمون با مانیتور دیگه تست کنید و در ادامه درایور گرافیک رو مجددا نصب کنید .اگه مشکل پابرجا بود ،اتصالات مربوط به LCD رو بررسی کنید .البته با توجه به وجود خطوط عمودی روی صفحه احتمال زیاد ایراد به LCD و اتصالات آن مربوط می شود .
موفق باشید .

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
به نام خدا
در ابتدا به گفته های اساتید محترم عمل نمایید و اعلام نتیجه فراموش نشود .
به نظر بنده به احتمال زیاد چیپ گرافیک لپ تاپ دچار لحیم سردی شده ، بنده همچین ایرادهایی را با ریبال نمودن چیپ بر طرف می نمایم .
با تشکر .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
سلام
با مانیتور دیگه تست کردم تصویر درست میده و فقط با ال سی دی لپ تاپ تصویر چهارتا میشه!
ایراد از فلته آیا؟

کابل فلت رو بررسی کنید . اینورتر LED هم بررسی کنید .

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام
چیزی از برد مانیتور و فلت دستگیرم نشد و باتوجه به اینکه ظاهرا همه چی سالم بود و همچنین مطابق تصویری که گذاشتم چهارقسمت و دارای خطوط عمودی بود شک به gpu داشتم و با پری هیتر دست ساز خودم(المنت و...) از زیر گرما دادم و بعد از اینکه دیگه نمیشد دست به برد زد دودقیقه با دمای 420 درجه از بالا هیت دادم و در پایان تصویر کامل و سالم گرفتم.
ممنون از همگی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا