آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: 8 بوق del inspiron n5010

michaell

کاربر
2015-05-15
2
0
سلام دوستان عزیز
یه مشکل اساسی دارم
وقتی سیستم روشن میکنم کل صفحه سیاه هست فقط صدای 8 بوق میاد با یه وقفه باز تکرار میشه
6 ماه پیش این اتفاق افتاد بردم تعمیرگاه گفتن از گرافیک ظاهرا تعویض کردن یه مدت سالم بود
باز دوباره شروع شد
این دفعه می خوام خودم دستبکار شم فقط نمیدونم از LCD هست یا گرافیک
از VGA از طریق مانیتور خارجی تصویر دارم
وقتی دکمه power+D رو میگیرم یه تصویر هایی میده به صورت خیلی تاریک
بعضی موقع ها وقتی بعد از مدتی روشن میکنم تصویر برای چند ثانیه بالا میاد ولی باز از بین میره
شکم به LCD هست چون از vga تصویر میگیرم ولی نمیدونم ریسک کنم بخرم
با تشکر

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
سلام دوستان عزیز
یه مشکل اساسی دارم
وقتی سیستم روشن میکنم کل صفحه سیاه هست فقط صدای 8 بوق میاد با یه وقفه باز تکرار میشه
6 ماه پیش این اتفاق افتاد بردم تعمیرگاه گفتن از گرافیک ظاهرا تعویض کردن یه مدت سالم بود
باز دوباره شروع شد
این دفعه می خوام خودم دستبکار شم فقط نمیدونم از LCD هست یا گرافیک
از VGA از طریق مانیتور خارجی تصویر دارم
وقتی دکمه power+D رو میگیرم یه تصویر هایی میده به صورت خیلی تاریک
بعضی موقع ها وقتی بعد از مدتی روشن میکنم تصویر برای چند ثانیه بالا میاد ولی باز از بین میره
شکم به LCD هست چون از vga تصویر میگیرم ولی نمیدونم ریسک کنم بخرم
با تشکر

با درود
شک شما کاملا درست هست
وقتی روی مانیتور تصویر دارید یقینا از LCD می باشد

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در ادامه راهنمائی های اساتید ،یکی از دوستان نیز چنین مشکلی ( 8 بوق و نداشتن تصویر ) داشت که با تمیز کردن سوکت و فلت LCD و جا زدن مجدد مشکل حل شده بود .با توجه به اینکه از پورت VGA تصویر دارید و گاهی نیز در LCD تصویر ظاهر می شود ،ابتدا فلت LCD رو از نظر سالم بودن و همچنین شل نبودن داخل سوکت بررسی کنید .البته این شل بودن می تونه از سمت برد LCD هم باشه .فلت و کانکتورهای داخل سوکت رو با تینر کاملا تمیز کنید .قطعات اطراف سوکت فلت مخصوصا فیوزها رو بررسی کنید .در مرحله بعد از سالم بودن اینورتر و کابل های ارتباطی و نهایتا بکلایت ها اطمینان حاصل کنید .اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

michaell

کاربر
2015-05-15
2
0
دوست خوبم
در ادامه راهنمائی های اساتید ،یکی از دوستان نیز چنین مشکلی ( 8 بوق و نداشتن تصویر ) داشت که با تمیز کردن سوکت و فلت LCD و جا زدن مجدد مشکل حل شده بود .با توجه به اینکه از پورت VGA تصویر دارید و گاهی نیز در LCD تصویر ظاهر می شود ،ابتدا فلت LCD رو از نظر سالم بودن و همچنین شل نبودن داخل سوکت بررسی کنید .البته این شل بودن می تونه از سمت برد LCD هم باشه .فلت و کانکتورهای داخل سوکت رو با تینر کاملا تمیز کنید .قطعات اطراف سوکت فلت مخصوصا فیوزها رو بررسی کنید .در مرحله بعد از سالم بودن اینورتر و کابل های ارتباطی و نهایتا بکلایت ها اطمینان حاصل کنید .اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .
سلام
من زیاد وارد نیستم فلت رو در آوردم ولی نمیدونم چطور تست کنم که سالمه
کابل ها و سوکت ها ظاهرا سالم هستند
امکان داره فلت سالم باشه ایراد از inverter باشه این یکی رو چطور تست کنم
من تجربه و ابزار این کار رو ندارم
مثل این که باید ریسک کنم یه فلت بخرم:051:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
جسارتا این موضوع رو باید همون ابتدای کار می فرمودید .یک موضوع مهمی که باید بهش توجه کنید اینه که به هیچ عنوان حین جدا کردن و وصل کردن فلت ها نباید باتری و شارژر به لپ تاپ وصل باشند .به نظر بنده بهتره فقط سوکت فلت و خود فلت رو تمیز کرده و جا بزنید .از ظاهر قطعات نمی شه سالم یا معیوب بودنشون رو تشخیص داد . با توجه به اینکه ابزار لازم رو ندارید ،لطفا به تمیز کردن سوکت بسنده کنید و لپ تاپ رو ببندید تا مشکل مضاعف نشه .حین جا زدن فلت ها و همچنین بستن پیچ ها دقت کنید تا چیزی فراموش نشه .البته جسارت بنده رو ببخشید ولی به نفع خودتون هست .اینطوری نهایتا مشکل در همین حد می مونه و خرج اضافی غیر از این مورد رو دستتون نمی ذاره .
موفق باشید .

بالا