آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: چوک حشره کش راکتی !

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

7.png
نوشته اصلی توسط ahmad_sh

این مدار یک سلف اسیلاتور خیلی ارزون و ساده هستش !

21.jpg
من یک چوک اینترنتی خریدم که 7 تا پایه داره 1.5 اهم به 1400 اهم در صورتی که چوک این مدار 6 پایه داره هیچ مشخصاتی از چوکی که خریدم وجود نداره با آزمایش و خطا وقتی همین مدارو میبندم خروجی بزور 100 ولت میده تازه در حالت بی باری در صورتی که خروجی مدار حشره کش در حالت بی باری بیشتر از 800 ولته !

خروجی این چوکی که خریدم 1400 اهمه که مشخصه اما در ورودی 5 پایه وجود داره که نمیدونم چطور تو مدار بالا ازشون استفاده کنم ؟ مولتیمترم مقاومت همه پایه های ورودی رو تقریبا صفر نشون میده !

اگر های ولتاژ تلویزیون را دقت کرده باشی خروجی آن به یک کاسکواد ترکیب چند خازن و دیود ولتاژ را چند برابر میکند دوبرابر سه برابر و ....
حشره کش هم همینطور دارد

ahmad_sh

کاربر
2013-03-09
29
68
با سلام
دوست عزیز راه حل بیشتر طراحی ها مهندسی مع*** هستش!خیلی ساده خیلی ارزون.یه چوک از برد لامپ کم مصرف 50یا 60 وات بکن با دقت فریت رو آزاد کن.سیمپیچ رو لخت کن.این از این.بعدش یه نمونه از چوک حشره کش رو بردار فریت ش رو آزاد کن .دور سیم پیچ ها رو و قطر سیم رو بردار و رو چوکی که از لامپ کم مصرف آماده کردی بپیچ.اگر با دقت کار کنی 90درصد جواب میگیری .موفق باشی

خیلی ممنون از راهنماییت دوست عزیز ولی من منظور شمارو متوجه نشدم این کارا رو انجام بدم که چوک جدیدی بسازم ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

ahmad_sh

کاربر
2013-03-09
29
68
باسلام

اگر های ولتاژ تلویزیون را دقت کرده باشی خروجی آن به یک کاسکواد ترکیب چند خازن و دیود ولتاژ را چند برابر میکند دوبرابر سه برابر و ....
حشره کش هم همینطور دارد

بله رضا جان یک ولتاژ مولتیپلایر قرار داره خودم یدونه درست کردم اتفاقا از این چوک هم برای ورودی همین مدار میخوام استفاده کنم که متاسفانه انگار باید برای هر چوک یه حشره کش بخرم چوک داخلشو در بیارم :174:

27.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
خیلی ممنون از راهنماییت دوست عزیز ولی من منظور شمارو متوجه نشدم این کارا رو انجام بدم که چوک جدیدی بسازم ؟
با سلام
آره دیگه همون رو کپی کن دیگ
مگه مشکلت ساخت ترانس جدید نبود؟

esi_pg

کاربر
2013-10-19
9
12
مشخصات روش نوشته نشده، مشخصه اصلیش رنگشه که مقادیر خاص خودشو داره، چوک های قرمز و سبز و آبی هم مقادیر خودشونرو دارند که دیگه ذکر نمیشه... با رنگ مشخص میشه
این چوک رو از داخل شارژرهای سوخته باز کن، شارژرهای سونی اریکسون و نوکیا و ... خودم فکر کنم بیشتر از ده تا از این چوک داشته باشم که از مدارهای داغی مخصوصاً شارژر و لامپ کم مصرف باز کردم

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام
ان امبدانس حداقل 8:100 میخواهد میشه از فریت یا هسته چوکهای مختلف استفاده کرد ولی سیم بیچش افزاینده است

خوارزمی

کاربر
2022-02-14
4
3
سلام‌ . بزرگوار لطفا در خصوص مدار شارژ باطری هم و همین طور روشن کردن ledهای دسته حشره کش راکتی توضیح میدهید . مدار من باطری را شارژ میکند اما چراغ قوه و..‌ را روشن و راه اندازی نمیکند

reza20133

کاربر vip
کاربر
2014-11-12
10
9
سلام دوست عزیز این چوک تمام کار را برای خروجی که شما میخای به تنهایی انجام نمیده در اصل اون مدار خازنی بعدشه که مهمه ترانس زیاد اهمیت نداره اون فقط برق dc رو به ac نهایتا ۲۰۰ یا ۳۰۰ ولت تبدیل میکنه و این که ترانس و مدارش هم نو در دی جی کالا موجوده نرانس افزاینده ولتاژ باز هم سوال بیشتری بود در خدمتم

بالا