آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: اشتباه فلش كردن بايوس لپ تاپ MSI مدل ge60 0nd و روشن نشدن دستگاه

hamed8080

کاربر
2014-06-19
6
0
سلام از دوستان تعمير كار كسي ميدونه اگه رو دستگاه به اشتباه بايوس يه دستگاه ديگه رو فلش كنم و دستگاه روشن نشه چكار ميشه كرد ؟ هزينه ي تعمير ش چقدر ميشه ؟ سخت افزاري مشكل حل ميشه يا نرم افزاري ؟ من الان بردم دادم گارانتي ماتريكس برام درست كنن اما چون گارانتي دستگاه تموم شده بود ازم ميخوان پول بگيرن به نظرتون چقدر هزينش ميشه ؟ وقتي دستگاه پيش خودم بود هر روشي رو تست كردم نشد با ريختن فايل فلش تو يو اس بي و تغيير نام به AMIBOOT.ROM مشكل رو حل كرد هيچ اتفاقي نميافتاد . نميدونم حالا چطور ميخوان درستش كنن با دستگاهي چه چيزي من نميدونم مدل دستگاه ge60 0nd . اگه كسي خبر داره بگه دستش درد نكنه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
تزریق فایل اشتباه بایوس باعث بروز مشکل سخت افزاری نمی شه و براحتی با جدا کردن آی سی بایوس و پروگرام کردن با نسخه بایوس مربوط به دستگاه ،مشکل حل می شه .وقتی یه دستگاه با فایلی غیر از فایل بایوس خودش پروگرام می شه ،دیگه دستگاه بالا نمیاد که مجددا بتونید با فلاپی یا USB اونو پروگرام کنید و تنها راه استفاده از پروگرامر هست .در مورد هزینه اش بستگی به قیمت های مصوب از طرف اتحادیه داره که در شهرهای مختلف یکی نیست و به نسبت مدل دستگاه و قیمتش متغیر هست ولی کمتر از 50 یا 60 تومن و بالاتر از 100 تومن نمی تونه باشه .این مقادیر رو ملاک نگیرید ،شاید کمتر یا بیشتر از این مبالغ گرفتند ولی حتما بعد از تحویل دستگاه، مبلغ پرداختی رو اعلام کنید .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

hamed8080

کاربر
2014-06-19
6
0
دمت گرم داداش جواب دادي واقعا من ترسيده بودم گفتم الان برندارن بگن مادربرد خراب شده چون خودمم ميدونم مشكل نرم افزاريه. اگه ٥٠ تا ٦٠ بشه كه خوبه . راستي اين پروگرامر چي هست يه دستگاه خاصي هست كه بهش ميگن پروگرامر يا نه كلا عمل پروگرم كردن منظورشونه ؟؟؟براي همه لپ تابي استفاده كرد؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
جسارتا بنده نمی دونم کدوم شهر تشریف دارید و چرا چنین ذهنیتی نسبت به یک تعمیرکار دارید و اینجا در این تاپیک هم جای بحث نداره ولی بازم تاکید می کنم که قیمت های ذکر شده رو ملاک نگیرید .برای اینکه خودتون و طرف مقابلتون راحت باشه بهتره همون اول هزینه اش رو بپرسید و بعدا تصمیم بگیرید .
پروگرامر یک وسیله سخت افزاری هست برای نوشتن یا همون پروگرام کردن مثلا یک فایل bin. یا همون فایل بایوس بر روی یک آی سی که در این مورد آی سی بایوس لپ تاپ هست .در کل مادربرد تمامی لپ تاپ ها و کامپیوترهای شخصی و همچنین مانیتورها و LCD ها و LED ها و تقریبا تمامی دستگاههای دیجیتالی که باهاشون سر و کار داریم دارای آی سی بایوس مختص خودشون هستند که وظیفه بوت اولیه و شناسائی سخت افزار و ارتباطشون با همدیگه بواسطه نرم افزار داخل این آی سی برقرار می شه و به همین علت ،تزریق نرم افزار اشتباه باعث از کار افتادن یک وسیله می شه ،چرا که مشخصات سخت افزاری خاص اون وسیله رو در بر نمی گیره .شاید در برخی موارد فایل بایوس دو مدل نزدیک بهم ،بتونه دستگاه رو راه اندازی کنه ولی بسیاری از کارکردهای دستگاه غیر فعال می شه .بعنوان مثال در یک گیرنده م ا ه و ا ر ه ،با تزریق فایل اشتباه ،هر چند دستگاه روشن می شه و منوها نمایش داده می شوند و به ظاهر همه چیز نرمال هست ولی قسمت تیونر و جستجوی کانال از کار می افته .دیگه خودتون مقایسه کنید که در بک لپ تاپ که دارای سخت افزارهای مختلف با ورژن های مختلف هست ،چه اتفاقی می افته . بنابراین حین آپدیت و یا پروگرام کردن حتما باید به مدل و ورژن سخت افزاری مادربرد و دستگاه مورد نظر هم توجه بشه .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

hamed8080

کاربر
2014-06-19
6
0
سلام دوستان بنده یک دستگاه لپ تاپ msi ge60 دارم که به خاطر بایوس زدن اشتباه روی مادر برد دستگاه رو بردم گارانتی msi که همون شرکت ماتریکس هست .
هزینه درست کردن بایوس رو این شرکت از من 50 هزار تومن گرفت . وقتی دستگاه رو بردم خونه دیدم فن صدای فوق العده شدید میده و دستگاه هاردش انقدر کند شده که بوت شدنش 4 تا 5 دقیقه بیشتر طول میکشه !!!

کلا هارد لپ تاپ خیلی کند شده . خود شرکت گفت بد سکتور ها رو نرم افزاری نتونستیم بگیریم .
واقعا از این شرکت ماتریکس بد تر وجود خارجی نداره و اصلا بلایی که سر من در آوردن رو هیچ جوره قبول نکردن و به خاطر یه بایوس منو 300 تومن تو خرج انداختن . تازه فن دستگاه رو هم قبول نکردن خودشون خراب کردن .
تابلو وقتی کارشناسشون اومده دستگاه رو باز کنه روی سینی آلومینیومی دستگاه فشار آورده و باعث سر و صدای فن شده و دیگه قابل تعمیر نیست . و هزینه تعویض فن هم 50 هزار تومنه و هم چنین هارد و رو هم معلومه پرت کردن که این مشکل براش پیش اومده و هزینه خرید هارد هم 190 هزار تومنه به نظرتون من بد بخت الان چکار کنم هر چی بهشون میگم هم قبول نمی کنن نا مردا .

بالا