آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن ولتاژ در پورت های usb در مادربرد shuttle MV43V v7.3

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
سلام خدمت اساتید بزرگوار
مشکل ولتاژ دوتا از پورتهای usb و ps2 حل شد
ولی مشکل جدید اینه که شناسایی نمیشن
استادمون توو آموزشگاه بهمون گفت وقتی پورت usb شناسایی نمیشه یعنی چیپ جنوبی مشکل داره و باید بیخیالش بشین چون کاری از دستتون برنمیاد
همچین چیزی صحت دارد؟

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
سلام خدمت اساتید بزرگوار
مشکل ولتاژ دوتا از پورتهای usb و ps2 حل شد
ولی مشکل جدید اینه که شناسایی نمیشن
استادمون توو آموزشگاه بهمون گفت وقتی پورت usb شناسایی نمیشه یعنی چیپ جنوبی مشکل داره و باید بیخیالش بشین چون کاری از دستتون برنمیاد
همچین چیزی صحت داره؟
با درود
همکار گرامی ، اینگونه هم که استاد شما میگوید نیست
البته درست است که طبق شماتیک usb به چیپ جنوبی میرسد . ولی طبق تجربه ای که دارم معمولا از هر 10 مین که برای تعمیر می آید و ایراد usb دارد فقط دو یا سه تای آن ایراد از چیپ جنوبی است
شما باید این را در نظر بگیرید که مسیر usb تا چیپ طولانی است و از کلی قطعات smd و حتی از i/o و ... هم باید عبور کند تا در نهایت به چیپ برسد
تازه اگر به پل برسد بهتر است از pci usb استفاده کنید . البته طبق تجربه پیش آمده است که در بعضی از مواقع حتی pci usb هم جواب نمیدهد . حالا اگر مین ارزش داشته باشد و قدیمی هم نباشد میتوانید به سراغ چیپ بروید
شما کمی عجله میکنید شما باید یک سرچی در انجمن بدهید و تمام پست های مربوط به این موضوع را دنبال کنید تمام این موارد قبلا در انجمن مطرح و بررسی شده است
مطمئن باشید اگر با صبر و حوصله و علاقه به صورت علمی این رشته را دنبال کنید با کمک دوستان و همکاران میتوانید به درجه بالای علمی دست یابید و در آینده نزدیک خود شما راهگشای مشکل همکاران باشید
موفق باشید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
والا من تازه شروع بکار کردم
و
الأن یه خرده دلسرد و ناامید شدم
درود بر شما
همکار گرامی اصلا دلسرد نشوید . کسانی در انجمن الان استاد هستند که از صفر شروع کردند .
جدا از این ، شما همین الان هم اطلاعات خوبی دارید فقط باید بروز شوید و تجربه کسب کنید
تازه قرار نیست که هر قطعه ای به دستتان میرسد تعمیر شود . اول باید ببینید ارزش دارد یا خیر .
زمانی که وقت آزاد دارید تاپیک های گذشته را مطالعه فرمایید
موفق باشید

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
برادر همه که از اول بلد نبودن ... حالا بعضیا استعداد دارن زودتر یاد میگیرن ... بقیه هم با تلاش بیشتر باز میرسن به بقیه . .. از طرفی شما راه چند ساله رو که نمیتونی یه شبه بری ... قثط با تمرین میتونی این مسیرو آسوده تر طی کنی .

بالا