آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: تعمیر سخت افزاری فلش مموری

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با سلام.
یه فلش مموری کینگستون 4گیگ دارم که داشتم از اون برای تست برد mp3پلیر استفاده میکردم برای 3ثانیه حواسم نبود به برد ولتاژ12ولت به جای 5 ولت دادم.حالا برد که دیگه روشن نمیشه به کنار فلش مموری هم دیگه بالا نمیاد.البته وقتی به کامپیوتر میزنیم یه پیغام میده که برای اساتید آپلود میکنم.اطلاعات مهمی داخل فلش دارم.آیا امکان تعمیر فلش مموری هست؟
با تشکر

پیوست‌ها

• 3.9 کیلوبایت بازدیدها: 398
  • 12.3 کیلوبایت بازدیدها: 421

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
بله امکان تعمیرش است ولی باید دید تا چه حد آسیب دیده است البته بهتر بود از دو طرف برد فلش عکس قرار میدادید
شما در وحله اول قسمت ورودی ولتاژ فلش را چک کنید به یه فیوز smd میرسید چک کنید اگر سوخته بود آن را تعویض کنید یا یک سیم نازک به جای فیوز نصب کنید
حالا اگر آی سی پردازش سوخته نباشد فلش لود میشود و اگر با وصل کردن فیوز ، آی سی داغ کند یعنی سوخته است و باید تعویض شود البته باید در اوراقی پیدا کنید
موفق باشید

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
دوست عزیز با این پیغام امکان سوختن ایسی کنترولر فلش مموری شما محتمل است در صورتی که راه کار استاد امجدی جواب نداد بخاطر اطلاعات مهم که دارید میتونید ایسی کنترلر اون رو با یک شماره هم نام خودش تعویض کن و اگر این شماره رو پیدا نکردی میتونی از ایسی کنترلر یک فلش سالم با همین مدل فلش مموری خودت ایسی ذخیره رو روی اون بذاری تا بتونی به اطلاعات اون فلش سوخته برسی

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود مجدد
البته در در پست قبل منظورم از آی سی پردازش همون کنترولر است که مهندس بزرگوارم در پست بعد اشاره فرمودند
در هر صورت امیدوارم ایراد برطرف شود و اطلاعات شما برگردد
پایدار باشید

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با سلام و تشکر از توجه شما
برد رو بررسی کردم متوجه شدم که پایه ای که برق رو تامین می کنه مستقیم اومده به آی سی که در عکس زیر آپلود کردم و پایه ای که با علامت مشخص کردم.شماره آی سی هم ps2232bc هستش احتمال داره که همین آی سی معیوب شده باشه؟
با تشکر

IMG_0416.jpgIMG_0409.jpg

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
با سلام و تشکر از توجه شما
برد رو بررسی کردم متوجه شدم که پایه ای که برق رو تامین می کنه مستقیم اومده به آی سی که در عکس زیر آپلود کردم و پایه ای که با علامت مشخص کردم.شماره آی سی هم ps2232bc هستش احتمال داره که همین آی سی معیوب شده باشه؟
با تشکر

مشاهده فایل‌پیوست 116263مشاهده فایل‌پیوست 116262

بله این کنترلر فلش هست . 90% هم این قطعه آسیب دیدهPHISON PS2232BC-E

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
بله این کنترلر فلش هست . 90% هم این قطعه آسیب دیده
با سلام و تشکر
  به احتمال زیاد از نوع پرو گرامی هم هستش؟که اگر هم تو بازار پیدا بشه به برنامش دسترسی نداریم.از اونجایی که این فلش 4گیگ هستش و تو بازار این نوع فلش 4 گیگ شاید پیدا نشه اگه بنده فلش 8 گیگ بگیرم میتونم از کنترلر اون برای این استفاده کنم؟یا این که حافظه 4 گیگ رو روی برد 8 گیگ بزارم

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
با سلام و تشکر
به احتمال زیاد از نوع پرو گرامی هم هستش؟که اگر هم تو بازار پیدا بشه به برنامش دسترسی نداریم.از اونجایی که این فلش 4گیگ هستش و تو بازار این نوع فلش 4 گیگ شاید پیدا نشه اگه بنده فلش 8 گیگ بگیرم میتونم از کنترلر اون برای این استفاده کنم؟

به یک شرط که حافظه این فلش را روی اون برد بگذارید . البته احتمال داره خود حافظه فلش هم مشکل خورده باشه .

بالا