آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

هنگ کردن مادربرد msi 770T - C45 دقایقی پس از روشن شدن (حدود ده دقیقه )

jamalifashi

کاربر
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید و دوستان گرامی
یه مادربرد MSI مدل 770T-C45 برام آوردن که مشکل هنگ کردن داره . ظاهرا هیچ مورد غیر عادی نداره . ویندوز بالا میاد و همه چی درست کار میکنه اما پس از حدود هفت هشت دقیقه که باهاش کار میکنی هنگ میکنه و دیگه هیچ کاری نمیشه انجام داد تا خاموش یا ری استارت کنی !!!
با احتمال اینکه خمیر سیلیکون CPU خاصیت خودشو از دست داده اونو پاکش کردم و مجدد خمیر سیلیکون گذاشتم اما همچنان مشکل باقیست
یه نکته دیگه که هست هیت سینک چیپ جنوبی اصلا گرم نمیشه اما بر خلاف اون ، هیت سینک چیپ شمالی تا حدودی گرم و نزدیک به داغ هستش . و اینکه خمیر سیلیکون چیپ جنوبی مث سنگ ، سفت شده ! نظر خودم اینه که خمیر سیلیکون چیپ جنوبی رو تعویض کنم . . .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اولین قدم اینه که مادربرد و اسلات ها رو شستشو داده و زیر پل ها رو با تینر و سرنگ کاملا تمیزکنید .پایه های قطعاتی مثل I/O رو از نظر سولفاته بودن بررسی و در صورت نیاز رفع نمائید .برای جدا کردن هیت سینک پل جنوبی ( با توجه به سفت شدن ) هیتر رو با درجه حرارتی حدود 150 درجه با فاصله روی هیت سینک بگیرید تا خمیر سیلیکون نرم شده و سپس هیت سینک را جدا کرده و پس از تمیز کردن زیر چیپ و زدن خمیر سیلیکون ،هیت سینک رو وصل کنید .به هیچ وجه با فشار ،اقدام به جدا کردن هیت سینک نکنید .
موفق باشید .

shahkoh

کاربر
2014-05-30
168
227
گرگان
همکار گرامی لطفا اول مشخص کنید مادربورد هنگ میکنه یا مشکل از هارد هست شما گفتید مادربورد ؟؟ اگه ماردبود هنگ میکنه که باید مین خارج کیس تست بشه اما اگه توی ویندوز هنگ میشه پس میتونه از هارد هم باشه ...لطفا راهنمایی کنید تا بتونیم بهتر کمک کنیم

jamalifashi

کاربر
همکار گرامی لطفا اول مشخص کنید مادربورد هنگ میکنه یا مشکل از هارد هست شما گفتید مادربورد ؟؟ اگه ماردبود هنگ میکنه که باید مین خارج کیس تست بشه اما اگه توی ویندوز هنگ میشه پس میتونه از هارد هم باشه ...لطفا راهنمایی کنید تا بتونیم بهتر کمک کنیم
باتشکر از توجه شما
مادربرد نو می باشد و از نظر ظاهری ( سولفاته زدن ، بادکردگی و ترکیدگی ) مشکلی ندارد
مین خارج از کیس می باشد . با چندتا هارد دیگه هم تست شده ، همینجوریه
امروز طبق راهنمایی جناب sybernova خمیر سیلیکون چیپ جنوبی رو تعویض میکنم و نتیجه رو بعرض میرسونم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
دوست عزیز , همیشه بعد 10 دقیقه هنگ میکنه ؟

حتما با تینر زیر پل ها رو بشور و خمیر سیلیکون مرغوب بزن ...

jamalifashi

کاربر
ضمن تشکر از توجه دوستان
مشکل فعلا حل شده . به این صورت که هیت سینک پل جنوبی که گرم نمیشد رو برداشته و بعد از شستشوی زیر چیپ با تینر 20000 ، مجدد روی چیپ خمیر سیلیکون مرغوب گذاشته و ظاهرا تا الان مشکل هنگی مادربرد حل شده است و اینجور که معلومه داغ شدن بیش از حد چیپ و عدم انتقال حرارت به هیت سینک باعث هنگی مادر برد میشد .

بالا