آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: ایا عدم وجود باطری بایاس باعث از کار افتادن مادر برد میشود؟

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام
در خیلی از تاپیک های دوستان که برای تعمیر مادر برد راهکار میدهند عنوان باطری بایاس رو تعویض کنید بچشم میخورد.البته عوض کردن باطری در صورتیکه خالی باشه
به نظر من نبودن باطری بیشتر نقش داره تا بودنش.بدلیل اینکه اگر مشکلی هم باشه با برداشته شدن ولتاز 3 ولت ای سی تنظیمات به حالت اولیه کارخانه بر خواهد گشت.یعنی گزینه ای که بهترین انتخاب میباشد.
بر عکس گذاشتن باطری در بعضی موارد با ایجاد شک امکان بر طرف کردن ایراد رو میتونه داشته باشه ولی نبودنش فکر میکم هیچ تاثیری در راه اندازی مادربرد داشته باشه..
با تشکر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
با سلام خدمت استاد عزیز
البته ارائه این مورد بعنوان یکی از راهکارها و بعنوان روال بررسی های اولیه هست و نمی شه با قطعیت کامل گفت که وجود نداشتن باتری می تونه باعث از کار افتادن مادربرد بشه ولی با اینهمه به تجربه در مورد برخی مادربردها و مخصوصا لپ تاپ ها ،حتی افت ولتاژ باتری می تونه باعث استارت نشدن مادربرد بشه .از طرفی تعویض و جابجا کردن باتری چیزی نیست که باعث بروز مشکلی در سیستم بشه و نهایتا باعث کلیر سیموس می شه و می شه به این نتیجه رسید که تاثیری در حل مشکل نداشته است. بمصداق داستان چند صد بار شکست ادیسون در اختراع لامپ که در توجیه آن گفت ،من شکست نخوردم بلکه چندین راه پیدا کردم که با اونها نمی شه لامپ درست کرد !
با تشکر

امید.اکبری

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-10-10
661
2,916
44
اصفهان
بسته به مدل مادربرد این قضیه متفاوت است.در یکسری مادربردهای الایت نبود باطری منجر به بوت نشدن آن مادربرد است.من این تجربه را در همکاری که با سازگار ارقام داشتم یاد گرفتم.

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
سلام
در خیلی از تاپیک های دوستان که برای تعمیر مادر برد راهکار میدهند عنوان باطری بایاس رو تعویض کنید بچشم میخورد.البته عوض کردن باطری در صورتیکه خالی باشه
به نظر من نبودن باطری بیشتر نقش داره تا بودنش.بدلیل اینکه اگر مشکلی هم باشه با برداشته شدن ولتاز 3 ولت ای سی تنظیمات به حالت اولیه کارخانه بر خواهد گشت.یعنی گزینه ای که بهترین انتخاب میباشد.
بر عکس گذاشتن باطری در بعضی موارد با ایجاد شک امکان بر طرف کردن ایراد رو میتونه داشته باشه ولی نبودنش فکر میکم هیچ تاثیری در راه اندازی مادربرد داشته باشه..
با تشکر
همکار گرامی در مادربورد ها متفاوت است در بیشتر مادر بوردها نبودن باطری باعث میشود که مادر بورد روشن نشود

بالا