آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در کار با دیباگر

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
سلام.خسته نباشین بچه ها
کسیبلده با این مدل دیباگر کار کنه؟
WP_20150425_001.jpg
چجوریه؟
اصلأ بلد نیستم باهاش کارکنم

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز این فک کنم مدل ایده آلی برای عیب یابی با توجه به وضعیت چراغ های متفاوتش باشه ،اکثر دیباگر کدهایی که تو سایت های خارجی قرار داده میشد مربوط به همین دیباگر می باشد مشکل شما کجا و چی هست؟
مادربرد را با مدل دقیق و کد و وضعیت کلی چراغ دیباگر را اعلام فرمایید تا دوستان و استید راهنمایی کنند./.

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
همکار گرامی ، اگر با دیباگر های مهمولی کار کرده باشید با این مدل نیز میتوانید کار کنید فرق چندانی ندارد فقط جاهاشون عوض شده و در امکاناتش تغییرات کوچکی هم داده اند . خلاصه همه این مدل ها یک کار انجام میدند و آن هم دریافت فرامین و نمایش دادن آنهاست

نکته مهم اینکه در زیر تمام نمایشگرها و LED ها نوشته است که مربوط به چیست و نمونه عکس آن را در زیر قرار داده ام

KQCP6-H.jpg
راهنمای آن را نیز در لینک زیر برایتان آپلود کردم که مربوط به این مدل و نمونه های مشابه آن است و تمام کدها به همراه توضیح درون آن قرار دارد
موفق باشید

پیوست‌ها

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
بنده از همین مدل استفاده می کنم که به QiGuan معروف هست .از سمت 2 LED سبز و قرمز به این شرح هست
- LED های سبز و قرمز نشانگر حالت پایدار و ناپایدار سیستم هستند و اصولا باید در صورت سالم بودن مادربرد بصورت چشمک زن باشند .
- سگمنت 2 تایی ،کد اصلی هست و بیشتر به این دو سگمنت باید استناد کنید .نقاط اعشار هم مربوط به CLK و RST می باشد که چراغ CLK باید روشن باشد و چراغ RST در ابتدا به مدت چند ثانیه روشن و سپس خاموش می شود و در صورت روشن ماندن به معنی وجود مشکل در سیستم یا همان هنگ بودن سیستم هست .
- کدهای نشان داده شده در سگمنت 4 تایی ،بیشتر جنبه حدس داشته و طبق دفترچه دیباگر باید توضیح کدها رو پیدا کنید که البته بنده تا حالا چیزی از دفترچه سر درنیاوردم .چه یک راهکار رو به دفعات تکرار کرده .نقاط اعشار هم که نشانگر مقادیر 12 و 3.3 ولت و همچنین IRDY و FRAME می باشد و در بعضی مادربردها روشن می ماند و در بعضی به مدت چند ثانیه روشن و سپس خاموش می شود .
- دو LED سبز رنگ هم نشانگر وجود مقدار 12- و در نهایت LED Ready به معنی اوکی و آماده به کار بودن سیستم هست .
- دکمه فشاری وسط هم کد قبل از آخرین کد ثابت روی سگمنت رو نشون می ده .
سعی کنید یک هیت سینک کوچیک روی چیپ با چسب سیلیکون بچسبانید .
موفق باشید .

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
اولأ از همتون ممنونم که اینقدر توجه دارین و کمکم میکنید
دست همتون درد نکنه
واقعأ متشکرم

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
دوست خوبم
بنده از همین مدل استفاده می کنم که به QiGuan معروف هست .از سمت 2 LED سبز و قرمز به این شرح هست
- LED های سبز و قرمز نشانگر حالت پایدار و ناپایدار سیستم هستند و اصولا باید در صورت سالم بودن مادربرد بصورت چشمک زن باشند .
- سگمنت 2 تایی ،کد اصلی هست و بیشتر به این دو سگمنت باید استناد کنید .نقاط اعشار هم مربوط به CLK و RST می باشد که چراغ CLK باید روشن باشد و چراغ RST در ابتدا به مدت چند ثانیه روشن و سپس خاموش می شود و در صورت روشن ماندن به معنی وجود مشکل در سیستم یا همان هنگ بودن سیستم هست .
- کدهای نشان داده شده در سگمنت 4 تایی ،بیشتر جنبه حدس داشته و طبق دفترچه دیباگر باید توضیح کدها رو پیدا کنید که البته بنده تا حالا چیزی از دفترچه سر درنیاوردم .چه یک راهکار رو به دفعات تکرار کرده .نقاط اعشار هم که نشانگر مقادیر 12 و 3.3 ولت و همچنین IRDY و FRAME می باشد و در بعضی مادربردها روشن می ماند و در بعضی به مدت چند ثانیه روشن و سپس خاموش می شود .
- دو LED سبز رنگ هم نشانگر وجود مقدار 12- و در نهایت LED Ready به معنی اوکی و آماده به کار بودن سیستم هست .
موفق باشید .

ببخشید داداش
درسته
ولی معذرت الأن یه خرده حالم خوب نیست ایشالله فردا صبح میام و چک میکنم و دقیقأ مشکلم رو میگم
بازم ممنون و معذرت

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ghmb

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
دوست خوبم
موفق باشید .

WP_20150429_002.jpg
سلام خدمت همه
پیگیر سؤال دیروز
دقیقأ اسمش همینه ولی فکر کردم اگه اسمش بگم همه بچه ها بهم میخندن...آخه ازاین چینی های بی نام و نشانه
بگذریم
اولأ اون دکمه check واسه چیه؟ کاربردش چیه؟چه زمانی باید ازش استفاده کنیم ؟
اون سگمنت دوتایی ، وقتی یه عدد نشون میده ، از کجا بفهمیم معنیش چیه؟
اصلأ تفاوت سگمنت دوتایی با 4تایی چیه؟
بعدش روو سگمنت دوتایی نوشته clk و rst خب تقریبأ معلومه clock و reset ولی اینا یعنی چی؟
سگمنت چهارتایی ، مثلأ روو یه سیستم زدم نشون داد 06de هر چی دفترچه رو نگاه کردم ، متوجه نشدم که معنیش چیه !
زیر دوتا از سگمنت های چهارتایینوشته : frame و irdy ، یعنی چی اینا ؟
تا اینکه خودم قطعه ها رو یکی یکی تست کردم و فهمیدم هارد سیستم سوخته
اطلاعات دفترچه خیلی خیلی مزخرفه
بعد شما چجوری هیت سینک رو چسبوندی به چیپ ؟ زدن خمیرسیلیکون مشکلی نیست ! مشکل اینه که نمیدونم چجوری بچسبونمش؟
لطفأ راهنماییم کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ghmb

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
دوست عزیز چسب بخصوص که خاصیت رسانایی گرمایی داره تو بازار موجود هست

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
توضیحات هر کدوم از سگمنت ها و LED ها رو در پست قبلی دادم .در ضمن بنده از چسب سیلیکون استفاده کردم نه خمیر سیلیکون .در مورد IRDY و FRAME و CLK و RST و همچنین کدهای دیباگر در بخش های مختلف انجمن به کرات بحث شده و توضیحات کاملی وجود داره .اون دکمه هم کار خاصی انجام نمی ده ،فقط کد یکی مونده به آخر رو نشون می ده .اینم عکس های هیت سینک
D1.jpgD2.jpg

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
دوست خوبم
توضیحات هر کدوم از سگمنت ها و LED ها رو در پست قبلی دادم .در ضمن بنده از چسب سیلیکون استفاده کردم نه خمیر سیلیکون .در مورد IRDY و FRAME و CLK و RST و همچنین کدهای دیباگر در بخش های مختلف انجمن به کرات بحث شده و توضیحات کاملی وجود داره .اون دکمه هم کار خاصی انجام نمی ده ،فقط کد یکی مونده به آخر رو نشون می ده .اینم عکس های هیت سینک
مشاهده فایل‌پیوست 115330مشاهده فایل‌پیوست 115331

احمد جان نظر کلی خودت درباره این دیباگر چیه ؟ به نظرت کیفیتش قابل قیاس با qpci هست ؟

بالا