آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: پیغامs.m.a.r.t status bad ورفع آن

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
سلام. اگر با این برنامه دوام بیاره هم بدسکتورش وهم ریدو رایت هد درست میشه یا فقط بد سکتور ؟اگر فقط بد سکتورشو درست میکنه برای تنظیم ریدو رایت هدم نرم افزارخاصی داریم؟
برای مکستوره چی بهتره انجام بدم باتوجه به اینکه ویندوز روزشه نخوایم پاک بشه:confusion:

در مورد هارد هیتاچی با برنامه hdd regenator احتمالش زیر 5% هست دوام بیاره و احتمالا کرش میکنه . بعید میدونم بشه بدسکتورهاشو گرفت
در مورد ماکستور هم باید اطلاعات رو بکاپ بگیرید . یک بار zero fill quick کنید بعد با برنامه hdd regenator ببینید میشه کاری کرد .
در کل احتمال تعمیر این دو هارد باتوجه به گزارش وضعیت اسمارتشون خیلی کم هست .

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
نتیجه عملیات HDD Regenerator کاملا قطعی و 100% نیست .حتی در برخی موارد با اینکه در گزارش نهایی می نویسه که بدسکتور برطرف شده ولی باز مشکل پابرجا هست .از طرفی مشکل Delay رو نمی تونه برطرف کنه .به نظر بنده اولین کار اینه که اگه اطلاعات مهم در هارد Maxtor دارید ،ازش بکاپ تهیه کنید و سپس اقدام به احیا و تعمیر هارد کنید .بعد از بکاپ گیری برد رو باز کرده و محل اتصال کنتاکت ها رو تمیز کنید .معمولا بعلت سولفاته شدن این قسمت ،اتصال کامل برقرار نمی شود .کابل دیتا رو هم تعویض کنید و از سالم بودن پاور سیستمون هم اطمینان حاصل کنید .حداقل در مورد هارد مکستور یه علتی باعث این وضعیت شده که اونم باید رفع بشه .
موفق باشید .

hooman15

کاربر
2014-01-21
64
94
tehran
من چون خیلی به اصطلاحات فنی اشنا نیستم منظورتان را از zero fill quick متوجه نشدم .یعنی همون llf یا دیفراگ ?
اگر منظورتون دیفرج هست به تازگی انجام دادم

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
نرم افزار zero fill quick کل هارد رو با محتوی 0 پر می کنه .LLF یا Low Level Format همون فرمت سطح پائین هست و Defrag هم که برای مرتب کردن چیدمان فایل های روی هارد استفاده می شه .این 3 مورد با هم فرق دارند و هر کدوم کار جداگانه ای انجام می دهند .

hooman15

کاربر
2014-01-21
64
94
tehran
سلام . پس قبلش باید آپ بگیرم؟ کل دیتا میپره؟
استفاده از برنامه HDD Regenerator رویه هاردی که دیتا داره قاعدتا نباید به دیتا اسیب بزنه یا اونم پاک میکنه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
کلا قبل از انجام کار با برنامه های تست و تعمیر هارد دیسک . باید از اطلاعاتتون بکاژ بگیرید احتمال حذف اطلاعات و یا خرابی کامل هارد هست .

hooman15

کاربر
2014-01-21
64
94
tehran
سلام .البته خوب هر نوع کار تعمیری که بخواد رویه هارد بشه بهتره که اگر دیتایه مهمی داریم آپ بگیریم .
1-اما منظور من قاعده تعریف شده در عمل کرد خوده HDD Regenerator هست .که مـثلا دوتا سکتور خراب داری اگر بخوایم درستشون کنیم همه دیتایه هاردو خراب میکنه یا فقط دیتایه همون سکتورهایی که تعمیر میشه؟
2-وآیا برنامه ای داریم که بتونه به صورت سریعتر ازسرچ HDD Regenerator سرچ بدسکتور کنه حالا یا به صورت گرافیکی یا عدد سکتور تا سریعتر بشه رفت سراغ سکتورهای خراب واصلاح کرد؟:92000000:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
عملکرد HDD Regenerator طبق خود نرم افزار به این صورت هست که در وهله اول عمل ریکاوری رو با حفظ دیتا انجام می ده .یعنی سعی می کنه دیتا حفظ بشه و همزمان اون بدسکتور نرم افزاری هم حل بشه .نرم افزار رو تاکیدی نوشتم چون اگه قرار به بد سکتور فیزیکی باشد ،اصلا دیتایی در اون قسمت نمونده که بشه نگه داشت و برنامه نیز نمی تونه این قسمت رو ترمیم کنه .
در حال حاضر نرم افزار رایگان که هم سرعت و هم کارائی داشته باشه تا جایی که بنده اطلاع دارم همین HDD Regenerator هست .البته در نسخه های جدید این قابلیت رو داره که شما نقطه شروع ترمیم رو بصورت حجم تعریف کنید و از اون نقطه شروع به ترمیم کنه و زمان ترمیم کاهش پیدا کنه .
موفق باشید .

hooman15

کاربر
2014-01-21
64
94
tehran
سلام
هارد هیتاچی را منطقه بدسکتورشو شناسایی کردم ودوتا پارتیشن خارج از منطقه بدسکتوری ساختم ودیتا ریختم ومشکلی هم نبود امابرای اطمینان بردم جایی وصل کرد به ام ارتی وگفت مشکلی نیست فقط مقداری سکتورهای دیلی مونده برو خالیش کن بیار که درست کنم .منم آوردم وصل کردم اما حالا اصلا روشن نمیشه!!
به نظرتون چه اتفاقی افتاده ممکنه صرف وصل شدن به ام ارتی باشه؟
:blinksmi:

بالا