آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نداشتن تصویر در لپ تاپ hp 6735s

orpine85

کاربر
2012-11-18
93
218
سلام دوست گرامی ببخشید فقط می خواستم بدونم که چگونه به این نتیجه رسیدید که چیپ باید ریبال بشه ؟ دوستمون اقای cybernova
هم همین سوال رو پرسیدن جواب ندادید ایا از ریبال کردن مطمئن هستید که درست بوده

بازم سلام
خوب اول بیشتر قطعات رو تست کردم دیدم مشکلی ندارن فقط تصویر ازخروجی vga ندارم یه هیت ملایم گرفتم فکر نکنم مشکلی براش بوجود آورده باشم چون تا الان هیچ فرقی از روز اول که آوردن نکرده
یه کاری کنید درست شه ثواب داره :)
ممنون از همه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saroveh

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
دوست عزیز حتی وقتی کابل فلت رو از برد جدا کردید باز هم تصویر از vga نیومد ؟

---
یک سوال : ایا رم سیستم سالمه ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
بازم سلام
خوب اول بیشتر قطعات رو تست کردم دیدم مشکلی ندارن فقط تصویر ازخروجی vga ندارم یه هیت ملایم گرفتم فکر نکنم مشکلی براش بوجود آورده باشم چون تا الان هیچ فرقی از روز اول که آوردن نکرده
یه کاری کنید درست شه ثواب داره :)
ممنون از همه

سلام مجدد هیت گرفتی یا ریبال کردی این دو خیلی باهم فرق دارن دوست من با دعا ثواب اینها که عیب برطرف نمیشه تجربه تعمیر کاری چقدره ؟

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام اساتید عزیز
نمیدونم باید این پست رو ادامه میدادم یا پست جدید شروع میکردم.در هر صورت همین مدل لپ تاپ برام اومده دقیقا با همین مشکل.روشن میشه یه لحظه نور تو ال سی دی میاد و دیگه هیچی.فقط همینجوری و بدون تصویر روشن میمونه.
مشکل از کجا میتونه باشه؟
از کجا شروع کنم؟
رم و سی پی یو تست کردم ولی تصویر نداشت بازم.
با مانیتور و از پورت vga هم بازم تصویر نداره.
اگه کسی دیاگرامی برای عیب یابی لپ تاپهایی با مشکل عدم تصویر داره ممنون میشم بذاره.چون با عدم تصویر مشکل دارم و گیج میشم برام میاد.

Sent from my SM-G7102 using انجمن تعمیرکاران ایران mobile app powered by Tapatalk

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام
ابتدا با بایوس مطمئن دستگاه رو پروگرام کنید.مشکل عمده دیسکانکتی چیپ گرافیک هست.در بعضی مواقع دقت در سیستم تهویه(بسته بودن مسیر فن بعلت گرد و غبار)علامت خوبی برای مشکل دار شدن گرافیک هست.

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
با تشکر از شما دوست عزیز
دیشب موقع رفتن،مادربردرو با تینر کم شستم و بعد با هیتر خشک کردم و حالا میدونم اشتباهه ولی چیپ گرافیک رو هم یه هیت گرفتم ولی تصویر نداشت.الان اومدم کارهایی رو که گفته بودین انجام بدم زدم تصویر اومد. :48000000:
چند بار روشن و خاموشش کردم یه بار تصویر نداد.الان میرم اسلت های رم رو تمیز و کامل شستشو بدم.
دیروز فایل بایوس هم از داخل همین سایت رایت کردم روش.هارد رو وصل کردم که با روشن کردن سیستم چراغ هارد چشمک میزد و نشون میداد که هارد رو میشناسه و دیگه نمیشد به بایوس شک کرد.فکر کنم ایراد تو شستشوی اسلتهای رم باشه.بازم اگر اساتید عزیز چیزی به فکرشون رسید ممنون میشم کمک کنه.
فعلا میرم کارها رو کامل روش انجام بدم و در نهایت که جواب بگیرم یا نه بازم خدمتتون اعلام میکنم.
فقط یه نفر اگه میشه یه فلوچارت عیب یابی برای لپ تاپ و مادربردهایی که تصویر نمیدن بذاره تا مرحله به مرحله اقدام کنیم.
ممنون

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
خیلی مواقع شستو دادن و صبر کردن بالای 12 ساعت جوابگوست . اما مسئله اینجاست . با هیت دادن اگر دیسکانکتی بوده باشه . فقط موقت اتصال پایه های چیپ روی برد برقرار میشه و بعد از مدتی این اتصال ناقص برمیگرده . چنین مواردی را چند روز زیر تست با برنامه استاندارد کنترل کیفیت گرافیک مثل 3dmark 11 قرار بدید . بعد تحویل مشتری بدید .حتی در کارت های گرافیک pc هم من این مورد را مکررا دیدم .

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
دوست عزیز :
بنده هم با نظر جناب "AMD" کاملا موافقم و به احتمال زیاد چیپ دچار لحیم سردی می باشد و اگر تجهیزات مناسب دارید بهتر است چیپ را ریبال نمایید تا کار را با اطمینان بیشتری تحویل مشتری دهید.
موفق باشید.

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام و خسته نباشید.
تا موقعیکه تحویل بدم تصویر داشت.به مشتری گفتم تا سه ماه اگه مشکلی پیش اومد بیار پای خودم.
خوب باشه فک کنم سه ماه.
ممنون که کمک کردید.فک کنم آخرش باید ریبال بشه.
متشکر

بالا