آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در مادر برد biostar g31-m7te ver6.4

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
سلام ..مادربرد فوق ...تو لو گو ابتدایی می موند...دو تا خازن بالای چیپ
جنوبی ..باد کرده بود با تعویضش مشکل حل شد وبالا اومد ..ولی دمای چیپ جنوبی بسار بالاست و چیزی نمیشناسه ..لطفا راهنماییم کنید..

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
cmos chcksoum bad میزنه ووو1 بار در میون میاد بالا ....

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
همکار گرامی ، دو عدد فت بین دو خازن قرار دارد آن دو را تست یا تعویض نمایید و بعد تست بگیرید البته SMD های اطراف آن و پورت ساتا را نیز بررسی کنید اگر باز هم ایراد برطرف نشد طبق فرمایش همکار بزرگوارمان احتمال دارد از چیپ باشد
برای اطمینان بایوس را هم پروگرام کنید . باطری بکاپ
نیز تعویض شود
موفقباشید

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
با درود
همکار گرامی ، دو عدد فت بین دو خازن قرار دارد آن دو را تست یا تعویض نمایید و بعد تست بگیرید البته SMD های اطراف آن و پورت ساتا را نیز بررسی کنید اگر باز هم ایراد برطرف نشد طبق فرمایش همکار بزرگوارمان احتمال دارد از چیپ باشد
برای اطمینان بایوس را هم پروگرام کنید . باطری بکاپ
نیز تعویض شود
موفقباشید

از استاد امجدی ممنونم ..وهمچنین جناب amd ....بعد از تست ...جواب رو ارائه میدم

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
خدمت اساتید عرض کنم که فت های ذکر شده تما سالم هستند.....تمام کار ها اجرا شده...فقط در مورد تست smd توضیح بدید...

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در ادامه راهنمائی های همکاران اینم اضافه کنم که از سالم بودن پاور اطمینان حاصل کنید و ترجیحا با پاور دیگه ای هم تست کنید .پایه های قطعات رو از نظر سولفاته بودن بررسی و در صورت نیاز رفع نمائید .آی سی بایوس رو تعویض و پروگرام و تست کنید .پورت های USB رو از نظر شورتی بررسی کنید .آی سی صدا و LAN و رگولاتورها رو هم بررسی کنید .مادربرد و زیر پل ها رو با تینر شستشو داده و بعد از خشک شدن کامل تست کنید .در ضمن منظورتون از جمله " چیزی رو نمی شناسه " رو توضیح دهید .یعنی فقط ساتا رو نمی شناسه یا وارد تنظیمات بایوس نمی شه ؟
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
وارد تنظیمات بایوس میشه ....ولی هیچ دیوایسی رو نمیشناشه ...فلش ...هارد

الان بگم که بعد از اینکه فت هارو خارج کردم وتست کردم دیگه مادر برد سوییچ نمیشه تمام کارها رو درست ودقیق انجام دادم...

باید روی psw نگه دارم تا روشن بشه ..وروی دیباگر --80 میاد ووقتی اتصال رو با psw قطع میکنم خاموش میشه

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
همکار گرامی ، وقتی فت ها را از مدار خارج میکنید تحت هیچ شرایطی نباید مین را سویچ کرد و تست گرفت چون در اغلب اوقات امکان دارد خسارت جبران ناپذیری وارد شود
حالا شما تمام مواردی که بیان شده را انجام دهید و نتیجه را اعلام فرمایید
موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا