آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

قطعات کنده شده نزدیک رم کارت گرافیک nvidia fx5200 agp 128MBمیتونه باعث رفتن تصویر بعد از چند دقیقه یا شطرنجی شدن بعد از چند دقیقه بشه؟؟؟؟

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام
سال نو همه اساتید مبارک
یه سیستم ddr1 قدیمی برام اومده بود که چند دقیقه بعد از روشن شدن سیستم تصویر میرفت یا کلا خاموش میشد!!!
یه خازن باد کرده تو PWM سی پی یو بود عوض کردم و یه خازن به همون صورت رو خود کارت گرافیک که اونم عوض شد،با این تصور که با تعویض اینا درست میشه.به نظر میومد که با این کار اگه درست هم نشده باشه ولی بهتر شد.امروز روش ویندوز نصب میکردم که آخرین مرحله ی نصب که باید اون چن تا next و finish بزنیم رو نیاورد و شطرنجی شد و به هم ریخته.رو کارت گرافیک زیر لوپ نیگا کردم و نزدیک رم گرافیک دوتا قطعه اس ام دی دیدم که کنده شده.مشکل میتونه از اونا باشه؟؟؟؟
اینم عکسها خدمت دوستان.
a.jpgb.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
پاسخ : قطعات کنده شده نزدیک رم کارت گرافیک میتونه باعث رفتن تصویر بعد از چند دقیقه یا شطرنجی شدن بعد از چند دقیقه بشه؟؟؟؟

بله میتونه باعث مشکل بشه . از یک کارت گرافیک دیگه این قطعه رو جایگزین کنید . فن کارت گرافیک هم بررسی کنید .

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
پاسخ : قطعات کنده شده نزدیک رم کارت گرافیک میتونه باعث رفتن تصویر بعد از چند دقیقه یا شطرنجی شدن بعد از چند دقیقه بشه؟؟؟؟

دوست خوبم
اگه مقدور هست یه عکس دیگه از قسمتی که وارد اسلات می شه آپلود کنید .با توجه به محل کنده شدن قطعات ،کارت رو با زور و ناشیانه از اسلات خارج کرده اند و احتمالش هست ،قطعات دیگه ای هم کنده شده باشند .ترجیحا بعد از جاگذاری قطعات ،زیر چیپ رو با تینر و بوسیله سرنگ کاملا تمیز کرده و بعد از اطمینان از خشک شدن ،تست کنید .در ضمن مدل و برند کارت گرافیک رو هم در عنوان اضافه کنید .
موفق باشید .

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار

داداش وقتتو واسه یه گرافیک agp قدیمی نذار یه agp 256mb واسش بذار مگه چنده؟ 30 تومنه
خودتو اذیت نکن

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران

nvidia fx5200 agp 128MB
این مدلشه.
اگه مشتری نخواد درست بشه هم خودم میخوام درستش کنم.خیلی این کارا واسم مهمن و خودشون تجربه ای هستن دوست عزیز.مهم نیست چقد پولشه و چقد زمان میگیره ازم.به هر حال ممنون از لطف همگی.
فردا تست میکنم اگه درست نشده بود اون عکسی رو که دوست عزیزمون cybernova گفتن آپلود میکنم.تمامی کارایی رو هم که گفتین فردا حتما قبل از راه اندازی انجام میدم.
سپاس

بالا