آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: راهنمایی در مورد منبع AC متغیر

mehrdad137

کاربر
2015-03-22
82
238
آها، همون واریاک خودمون. تو آزمایشگاه های ماشین دانشگاه زیاد سرو کار داشتیم باهاش.
حالا نمیشه اتو ترانس استفاده نکنم؟ با یه روش دیگه AC رو بالا پایین کنم؟
من توان پایین میخوام اینایی که تو بازاره معمولا تا 20 آمپرم جریان میده، به همین دلیل حجمش خیلی بالا میره.
میخوام تو برد استفاده کنم و داخل جعبه بذارمش

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

mehrdad137

کاربر
2015-03-22
82
238
پس مدار منابع AC چجوریه؟ طرز کارش؟
مثلا یه نمونه چینی حتی فرکانسم بالا پایین میکنه.
APS-9102
من فقط میخوام ولتاژ رو تحت نهایتش 800 میلی برام بالا پایین کنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس
پس مدار منابع AC چجوریه؟ طرز کارش؟
مثلا یه نمونه چینی حتی فرکانسم بالا پایین میکنه.
APS-9102
من فقط میخوام ولتاژ رو تحت نهایتش 800 میلی برام بالا پایین کنه
با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
دستگاه مدل APS-9102 دارای وزن 35 کیلو گرم و ابعاد 43×22.5×50 سانتی متر و توان 1000 وات می باشد، اما در کاتالوگ آن ها قیمت اعلام نشده است، احتملا قیمت باید چندین برابر یک وریک باشد، با این حجم و وزن و توان خروجی به احتمال زیاد از نوعی ترانس پر حجم باید در آن استفاده شده باشد. در اصل این دستگاه کار یک ایورتر کنترل دور موتور A.C می باشد، چون آن ها هم ولتاژ را کم و زیاد می کنند و هم با ثابت نگه داشتن ولتاژ ورودی، دور موتور را را با کم و زیاد کردن فرکانس انجام می دهند. در حدود 15 سال پیش من یکی از این دستگاه ها را برای تغیر دور موتور از آن استفاده کردم در ان زمان باورم نمی شد که با تغیرات فرکانس هم دور موتور تغیر کند. چون همه فکر می کردند تغیر فرکانس باعث سوختن موتور می شود. ولی در عمل این گونه نشد .!!!

آخرین ویرایش:

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس
آها، همون واریاک خودمون. تو آزمایشگاه های ماشین دانشگاه زیاد سرو کار داشتیم باهاش.
حالا نمیشه اتو ترانس استفاده نکنم؟ با یه روش دیگه AC رو بالا پایین کنم؟
من توان پایین میخوام اینایی که تو بازاره معمولا تا 20 آمپرم جریان میده، به همین دلیل حجمش خیلی بالا میره.
میخوام تو برد استفاده کنم و داخل جعبه بذارمش
قطعه ای که بتواند حدود 1000 وات توان با موج سینوسی و ولتاژ متغیر 0 الی 220 ولت را بصورت خطی با حجم کم که بتواند در یک بورد کوچک ساخته شود، من هنوز ندیده و نشنیده ام.

mehrdad137

کاربر
2015-03-22
82
238
دستگاه مدل APS-9102 دارای وزن 35 کیلو گرم و ابعاد 43×22.5×50 سانتی متر و توان 1000 وات می باشد، اما در کاتالوگ آن ها قیمت اعلام نشده است، احتملا قیمت باید چندین برابر یک وریک باشد، با این حجم و وزن و توان خروجی به احتمال زیاد از نوعی ترانس پر حجم باید در آن استفاده شده باشد. در اصل این دستگاه کار یک ایورتر کنترل دور موتور A.C می باشد، چون آن ها هم ولتاژ را کم و زیاد می کنند و هم با ثابت نگه داشتن ولتاژ ورودی، دور موتور را را با کم و زیاد کردن فرکانس انجام می دهند. در حدود 15 سال پیش من یکی از این دستگاه ها را برای تغیر دور موتور از آن استفاده کردم در ان زمان باورم نمی شد که با تغیرات فرکانس هم دور موتور تغیر کند. چون همه فکر می کردند تغیر فرکانس باعث سوختن موتور می شود. ولی در عمل این گونه نشد .!!!

آره خب، چنتا از آزمایشای مهم ما همین کنترل کردن دور موتورهای مختلف با تغییر فرکانسشون بود.
علی تحیری 1 گفت:
قطعه ای که بتواند حدود 1000 وات توان با موج سینوسی و ولتاژ متغیر 0 الی 220 ولت را بصورت خطی با حجم کم که بتواند در یک بورد کوچک ساخته شود، من هنوز ندیده و نشنیده ام.
نه تا اون حد، من نهایت 150 الی 170 وات توان بخوام بکشم ازش.
واریاک توان پایین حدود 0.5KVa چقدر سایزش میشه؟

tanxy

کاربر
2020-07-12
9
3
35
با سلام
بنده یک وریک دارم که دارای چهار پایه است. میخواستم بدونم هر کدام مربوط به چیست؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با سلام
بنده یک وریک دارم که دارای چهار پایه است. میخواستم بدونم هر کدام مربوط به چیست؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

درود

معما مطرح کردی ؟
یک واریاک دارم ۴ تا سیم داره ، هر کدوم چه کاری انجام میده ؟!

مدل و مارک را همراه با تصاویر کامل ارسال فرمایید تا قابل بررسی بشه.

سپاس

بالا