آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن پاور 580 گرین

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
سیم بنفش 5 ولت استندبای و سیم زرد 12 ولت هست . برای روشن شدن پاور سیم سبز و مشکی رو متصل میکنند . پس پاسخ منفی هست .

جناب امید عزیز این یک راه هست برای دور زدن ای سی مدار پاور اگه ای سی سوخته باشه به طبع پاور استارت نمیخوره ولی با اتصال این دو سیم پاور روشن میشه

و تعمیر کار میفهمه باید ای سی رو تعویض کنه بعد بره سراغ قطعات دیگه

و اما شما دوست عزیز بهتر هست قطعات روی هدسینگ ها رو تست بگیرید و همینطور پل دیود و حد المقدور دو تا خازن بزرگ رو تعویض نمایید

موفق باشید و پایدار

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
جناب بهادری این یک راه هست برای دور زدن ای سی مدار پاور اگه ای سی سوخته باشه به طبع پاور استارت نمیخوره ولی با اتصال این دو سیم پاور روشن میشه

و تعمیر کار میفهمه باید ای سی رو تعویض کنه بعد بره سراغ قطعات دیگه

و اما شما دوست عزیز بهتر هست قطعات روی هدسینگ ها رو تست بگیرید و همینطور پل دیود و حد المقدور دو تا خازن بزرگ رو تعویض نمایید

موفق باشید و پایدار

اسماعیل جان من امید هستم . بهاردی نیستم .
برای تست ایسی سیم بنفش رو با سیم طوسی اتصال میدن اگر روشن بشه ایسی خرابه .

faradi-ediso

کاربر vip
vip
کاربر
2018-08-17
32
9
سلام دوستان.
یکی از این پاور های 580b , واسه من آوردن. همه چیش سالمه، یک آی سی smd. ۶ پایه پشت برد و در قسمت اولیه هست که اون سوخته ، ولی شماره درستی نداره ، یه چیزی روش نوشته که شمارش نیست ، دوستان لطف میکنن ، اگر میدونن چی هست ، بگن ، شمارش رو؟؟ در ضمن شماره قطعه روی برد ic4. هست، عکسش رو هم بارگزاری کردم‌ .

پیوست‌ها

• 1.9 مگابایت بازدیدها: 40
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abnuse1

abnuse1

کاربر vip
کاربر
2018-03-18
58
86
بنده هم با اتصال لحیم خوردگی شک دارم -- راستی حتما حتما هنگام تست،منفی رو در هنگام تست گرم از منطقه گرم، و سرد رو از منطقه سرد بگیرید....

faradi-ediso

کاربر vip
vip
کاربر
2018-08-17
32
9
همین کار رو میکنم دوست عزیز ، اون آی سی رو شما میدونید چیه؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abnuse1

abnuse1

کاربر vip
کاربر
2018-03-18
58
86
عزیزین، یه تصویر کامل از برد قرار بده، شاید از روی مدار بشه فهمید چی میتونه باشه؟

peter3

کاربر vip
vip
کاربر
2022-06-25
5
0
55
سلام دوستان.
یکی از این پاور های 580b , واسه من آوردن. همه چیش سالمه، یک آی سی smd. ۶ پایه پشت برد و در قسمت اولیه هست که اون سوخته ، ولی شماره درستی نداره ، یه چیزی روش نوشته که شمارش نیست ، دوستان لطف میکنن ، اگر میدونن چی هست ، بگن ، شمارش رو؟؟ در ضمن شماره قطعه روی برد ic4. هست، عکسش رو هم بارگزاری کردم‌ .
سلام دوست عزیز.از کجا متوجه شدی ic4 سوخته است؟ چگونه تستش کردید؟

M_GIVEEA

کاربر vip
vip
کاربر
2013-11-01
8
6
کاشان
سلام دوستان و اساتید عزیز
خازن های زیر هدسینک اول سه تا خازن کوچیک هست خیلی وقت ها خراب میشه و تست خازن اون رو ظریفیت رو درست نشون میشه
و اینکه اگه فت های اولیه به دلیلی فرکانس لازم رو نتوانند داشته باشند قطعا سوت میکشه و خروجی هم ضعیف خواهد بود.
TL431 و اوپتوکوپلر هم جای بررسی دارند

بالا