آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن پاور 580 گرین

ajabovo

کاربر vip
vip
کاربر
2012-01-25
183
323
سلام خدمت اساتید

پاور گرین مدل GP580B با ONکردن کلید پشت آن صدای تیک تیک میداد و ولتاژ 5Vsb و PSon نوسان ولتاژ داشت.یعنی بین 4ولت تا 5 ولت در نوسان بود و صدای تیک

تیک میداد.

با تعویض خازنهای اطراف ترانس 5Vsb و یک زینر سوخته و گرفتن لحیم سردی مشکل تیک تیک و نوسان ولتاژ برطرف شد.

دوستان دقت کنند ما هنوز پاور را روشن (اتصال سیم سبز ومشکی) نکرده ایم.

الان ولتاژ 5Vsb =5.2 و ولتاژ PSON=4.1 ثابت وبدون صدای ویز ویز و تیک تیک

برای روشن کردن از لامپ سری استفاده کردم

با اتصال سیم سبز ومشکی پاور روشن نمیشود و لامپ سری پرنور روشن میشود.

کارهای انجام شده:

دو سر خازن اصلی 298 ولت داریم.در زمان روشن کردن پاور این ولتاژ کم و زیاد نمیشود.این خازن را از نوع مرغوب موجود داشتم عوض کردم.

در طبقه ورودی چهار ماسفت به شماره 20N60S5 هست که همگی سالم هستند.

آی سی PWM به شماره ML4800CP

در طبقه ورودی دیودهاو و زینرها و مقاومتها چک شدند سالم بودند.

آی سی سوئیچینگ به شماره PS223

شاتکی های خروجی به شماره SB3060PT که سالم بودند.

از دوستان خواهشمندم که راهنمایی بفرمایند چگونه عیب یعنی این اتصالی در مدار را جستحو کنم و همینطور پله پله کوچک کنم تا Location اتصالی شناسایی شود؟

در خروجی هم همه ی زینرها دیودها تست شدند.

لازم بذکر است که دو آی سی اصلی مدار روی دو برد جدا از برد اصلی است و بصورت عمود بر برد اصلی لحیم شده است.

دوستان با عنایت به تجربیات گرانبهای شما روشن شدن پرنور لامپ سری احتمال اتصالی را در طبقه ورودی میدهد یا طبقه خروجی؟

در ضمن کوپلرها هم سالم بودند.

این پاور مال مشتری نیست و برای کار روی آن دستم بازه

یادآوری می کنم این پاور احتمالا شرکت گرین رفته چون روی آن لیبل غیر قابل تعمیر خورده بود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
419
1,638
با سلام و تشکر از اطلاعات کامل جنابعالی
دوست عزیز البته خودتون تمام جزئیات رو چک کردید و تنها یه نکته رو یادآوری کنم و یه سوال.
موقه ای که از لامپ سری استفاده میکنید یه محدودیت جریان به وجود میاد که در بعضی تست ها مانع از روند کار طبیعی آی سی ها و منابع تغذیه میشه.
سوال اینه که لامپی که برای تست استفاده میکنید چند وات هست؟

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام

چون لامپ تست پر نور روشن میشود احتمالا عیب در طبقه ولتاژ بالا یا همان هیت سینگ اول میباشد یا یکبار فیبر مدارچاپی را با تینر 10000 فوری بشور و خشک کن سپس محلهای اتصالات لحیم کاری را با دقت بررسی کن که یک جایی اشتباها لحیم مجدد موجب اتصال نشده باشد

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
با سلام و تشکر از اطلاعات کامل جنابعالی
دوست عزیز البته خودتون تمام جزئیات رو چک کردید و تنها یه نکته رو یادآوری کنم و یه سوال.
موقه ای که از لامپ سری استفاده میکنید یه محدودیت جریان به وجود میاد که در بعضی تست ها مانع از روند کار طبیعی آی سی ها و منابع تغذیه میشه.
سوال اینه که لامپی که برای تست استفاده میکنید چند وات هست؟
بنده فکر میکنم اگه از لامپ 100w استفاده مبشه ، بهتره

ajabovo

کاربر vip
vip
کاربر
2012-01-25
183
323
سلام خدمت دوستان عزیزم

کارهای انجام شده با یک لامپ سری 100 وات بود.

با نکته ای که دوست عزیزم فرمودند از یک لامپ سری 200 وات استفاده کردم یک لحظه پر نور روشن میشود و بعد کلا خاموش میشود و صدای زیر زیر می آید.

در حین اتصال سیم سبز ومشکی ولتاژ سیم قرمز=4.6 ولتاژ سیم زرد =2.5 ولت ولتاژ سیم نارنجی=3 لامپ سری 200 وات

بدون لامپ سری و مستقیم به برق 220 همین شرایط و همین ولتاژها

• Like

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
معمولأ تووی مدار ( مدار پاور ) صداهایی که تولید می شود 99% اوقات مربوط می شود به خازن ها
اون صدا یعنی خازنی تووی مدار ایراد داره

amingpx

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-05-29
551
1,137
خوزستان-
آیا با اتصال سیم بنفش و زرد پاور روشن میشود؟

• Like

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
والا من تا الأن ندیدم...نمیدونم
ضمنأ یه راه حل ابتدایی تر ولی بهتر و مطمئن تر دیگه هم هست
ارتباط مدار رو با برق قطع کن و با یه مولتی متر ، مسیر های جریان رو از پشت برد ، دقیق ، چک کن ... حواست به اون دوتا خازن بزرگه باشه ، حتمأ قبل این کار تخلیشون کن که یه موقع ::agor:: روی خودت خالی نشن

• Like

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
آیا با اتصال سیم بنفش و زرد پاور روشن میشود؟

سیم بنفش 5 ولت استندبای و سیم زرد 12 ولت هست . برای روشن شدن پاور سیم سبز و مشکی رو متصل میکنند . پس پاسخ منفی هست .

بالا