آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: نداشتن ولتاژ 12 ولت روی دیباگر ! مادربوردگیگا 945PL-S3

ak1_2004

کاربر vip
کاربر
2012-08-25
202
309
سلام
گاهی وقت ها ولتاژ رو دارم و مادربورد روشن می شه ! اما گاهی وقت ها هم 12+ رو ندارم و روشن نمی شه !!!
لطفا راهنمایی فرمایید .
با تشکر

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام

1- بهتر هست یکم بیشتر توضیح بدهید روشن شدن یا نشدن با ولتاژ12 نیست ؟

2- قسمتهای مختلف مثل i/o و یا سایر قسمتها رو هم اگه میشه ولتاژ رو بیان کنید؟

3- چه کارهایی هم انجام گرفته روی برد همراه با تصویر ذکر نمایید تا بهتر راهنمایی بشید

موفق و پایدار باشید

ak1_2004

کاربر vip
کاربر
2012-08-25
202
309
سلام
اصلا کاری روش نکردم !
یک دیباگر گذاشتم !!! مادربورد روشن می شه وبه راحتی کار می کنه !!! و همه چراغ های ولتاژ و ... روی دیباگر روشن می شه !!!
اما بعد از چند بار خاموش و روشن کردن سیستم ، روی دیباگر ولتاژ 12+ رو ندارم !!! مادربورد روشن می شه اما بوت نمی شه و بعد از 4 و 5 بار ریست شدن خاموش می شه !!!

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست عزیز شما اول از اسلات های pci- agp- پی سی ای اکسپرس ولتاژ بگیر ببین 12 رو دارن همراه با 3/3 و 5 ولت سپس

اگه خازنها رو چک نکردی اطراف پل جنوبی و اسلات های رم رو چک کن و حدالمقدور تعویض البته با سالمش

دوباره تست بگیر ببین درست شده یا نه البته فراموش نکن 24 یا 20 پین ورودی مادربرد از پاور هم مهمه و خود پاور با یک پاور دیگه هم تست بگیر

موفق باشید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
طبق راهنمائی های همکاران عمل کرده و در ادامه مادربرد رو شستشو داده و بعد از خشک کردن ،پایه های قطعات مخصوصا I/O رو از نظر سولفاته بودن بررسی و در صورت نیاز رفع نمائید .داخل اسلات های رم و گرافیک و PCI رو به دقت بررسی کنید .پل ها و آی سی های صدا و LAN رو از نظر حرارت غیر طبیعی مخصوصا موقع خاموش شدن سیستم بررسی کنید .خازن ها رو از نظر ضایعه فیزیکی مثل بادکردن یا داغ شدن بررسی کنید .ولتاژ قسمتهای مختلف رو اعلام کنید .
موفق باشید .

ak1_2004

کاربر vip
کاربر
2012-08-25
202
309
پس از شست و شو مشکل حل شد !
البته آی سی کلاک و کارت گرافیک نا معقول گرم می شه !!!
آی سی کلاک رو تعویض کردم باز هم گرم می شه !!

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
گرم شدن آی سی کلاک در این مدل مادربرد طبیعی هست .بنده هم یه مورد از این مدل داشتم که رعد و برق زده بود بهش و اصلا آی سی کلاک محو شده بود .تعویض کردم و راه افتاد .البته آی سی LAN هم مشکل داشت .آی سی کلاک تقریبا زیادی گرم می شد ولی کارکرد سیستم نرمال بود .الان همین مادربرد رو سیستمه و دارم باهاش کار می کنم .نمونه سالم این مدل رو هم تست کردم و گرمای آی سی کلاک یه مقدار زیاد بود .البته نوع پاور و CPU هم روی گرم شدن قطعات تاثیر داره . در مورد کارت گرافیک ،خازن های اطراف اسلات رو بررسی کنید .با پاور دیگه که دارای توان بالاتری هست هم تست کنید .زیر چیپ ها رو هم با تزریق تینر تمیز کنید .البته بعدش حتما چند ساعتی بمونه تا کاملا خشک بشه .
موفق باشید .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
پاوری که استفاده میکنی خیلی مهم هست .حتی باعث گرمای بعضی از المان های روی برد میشه .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ak1_2004
بالا