آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش شدن مادر برد biostar مدل p4m890-m7

modern.co

کاربر
2013-02-18
141
399
باسلام
دوستان مادر برد biostar مدل p4m890-m7 اورده اند که 15 ثانیه بعد از روشن کردن خود به خود خاموش میشه . به این صورت که تصویر میده . اطلاعات مربوط به سیستم رو هم نمایش میده بعد که باید ویندوز بالا بیاد خاموش میشه . در زمانی وارد ستاپ میشم و تنظیمات رو چک میکنم خاموش نمیشه . بدون سوکت 4 پین هم روشن میشه و خاموش نمیشه . کلیر سی موس رو هم انجام دادم. نشد. ای سی بایوس رو هم برنامه ریختم نشد .در ضمن کیس یه سقوط ازاد هم داشته . ولی مادر بورد از نظر ظاهری سالمه
لطفا راهنمایی کنید .
با تشکر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به افتادن کیس،پین های نگهدارنده فن CPU رو چک کنید .شاید این پین ها شکسته و باعث ایجاد فاصله بین CPU و هیت سینک شده است .کلیه اتصالات و کارتها رو جدا کرده و مجددا وصل کنید .داخل پورت های USB رو چک کنید .فن های داخل کیس مخصوصا فن گرافیک ( اگه داشته باشه ) رو چک کنید .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام

ایا بدون هارد نیز این مشکل پا برجاست

ببینید با توجه به سقوط آزاد کیس باید توجهتون رو به قطعاتی ببرید که با ضربه خوردن از بین میرن البته فراموش نشه

لق شدن قطعات هم این ایراد رو پیش میاره پس اول طبق فرمایشات اقای احمد آبکه سیستم رو چک کنید و همینطور با هارد دیگه

سیستم رو لود کنید و در اخر خود مین رو از نظر تاب برداشتن چک کنید

موفق و پایدار باشید

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,643
گيلان-رشت
با سلام خدمت دوست عزيز:
ابتدا مادربرد را در خارج از كيس با يك پاور سالم تست كنيد بدون وصل كردن هارد(فقط رم و گرافيك و سي پي يو)
نتيجه را اعلام كنيد.

modern.co

کاربر
2013-02-18
141
399
دوست خوبم
با توجه به افتادن کیس،پین های نگهدارنده فن CPU رو چک کنید .شاید این پین ها شکسته و باعث ایجاد فاصله بین CPU و هیت سینک شده است .کلیه اتصالات و کارتها رو جدا کرده و مجددا وصل کنید .داخل پورت های USB رو چک کنید .فن های داخل کیس مخصوصا فن گرافیک ( اگه داشته باشه ) رو چک کنید .
موفق باشید .

باسلام
موارد ذکر شده بررسی شد. مادربرد رو از کیس خارج کردم و کلیه کارت ها رو از مادربرد جدا کردم و با یک پاور سالم تست کردم . مشکل همچنان باقی است .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

modern.co

کاربر
2013-02-18
141
399
با سلام خدمت دوست عزيز:
ابتدا مادربرد را در خارج از كيس با يك پاور سالم تست كنيد بدون وصل كردن هارد(فقط رم و گرافيك و سي پي يو)
نتيجه را اعلام كنيد.

باسلام
مادر برد رو از کیس خارج و با پاور سالم تست شد .
مشکل پا بر جاست .

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در حالت معمولی راهی بر ای تست کریستال وجود نداره مگه اینکه اسیلوسکوپ داشته باشید .راحت ترین راه اینه که کریستال رو تعویض کنید .البته با توجه به کارهای انجام شده ،احتمال شکستگی یا ترک خوردگی در مادربرد هست .مادربرد رو با دقت و حوصله بررسی کنید .داخل اسلات های رم و گرافیک و PCI رو هم چک کنید .پین های سوکت CPU رو هم بررسی کنید .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:
بالا