آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل تصویر ندادن لپتاپ sony vaio pcg-3h1l سل

mostafa_361

کاربر
2011-11-16
86
131
مشهد
سلام به دوستان عزیز
یه لپتاپ واسه تعمیر آمده که روشن میشه اما تصویر نداره. حتی روی پورت RGB هم no signal دارم .سی پی یو گرم میشه فن میچرخه. نه بوق دارم و تصویر نه بک لایت.
ممنون میشم اگه راهنمای تعمیر دارین بزارین و کمک کنین.

پیشاپیش عید نوروز رو تبریک می گم
2015-03-10 13.22.05.jpg

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا از سالم بودن باتری و شارژر اطمینان حاصل کنید .کلیر سیموس کرده و باتری بکاپ رو تست کنید .در صورت افت ولتاژ باتری رو تعویض کنید .رم ها رو جدا کرده و بصورت تکی وصل و تست کنید .مادربرد مخصوصا اسلات رم رو با تینر شستشو دهید .قطعات رو از نظر حرارت غیر طبیعی بررسی کنید .مقادیر قسمتهای مختلف مثل پین سوئیچ و اطراف I/O و پایه های آی سی بایوس و پورت های USB و سوکت باتری و مدار PWM رو اعلام کنید .پورت های USB و کارت ریدر رو از نظر شورتی بررسی کنید .no signal مربوط به مانیتور هست ولی اصولا به محض وصل کردن کابل VGA ،این پیغام باید حذف بشه .موقع تست با مانیتور ،کلیه اتصالات مربوط به LCD رو جدا کنید (حتما قبل از جدا کردن اتصالات LCD ،شارژر و باتری رو از لپ تاپ جدا کنید ) .قبل از پروگرام بایوس ،حتما از بایوس بکاپ بگیرید .
موفق باشید .

mostafa_361

کاربر
2011-11-16
86
131
مشهد
رم ها به صورت تکی وصل شد و بررسی شد.ولتاژ باطری درست بود سیموس رو با اتصال پایه های باطری ریست کردم کل مادر برد با تینر شستشو داده شد.
تازه پروگرمر سفارش دادم اگه ممکنه دیتاشیت بدین دوستان یا روی عکس قسمتهای i/o و بایوس رو مشخص کنین.
با تشکر از یاری دهنده ها

dr.pc

کاربر
2015-03-06
3
3
از توصیه های دوستان استفاده کنید به اضافه اینکه با توجه به تصویر ندادن و خروجی vga که no signal می دهد به احتمال زیاد مشکل از چیپ گرافیک است.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا
بالا