آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: گاهی روشن شدن Asus K42JP

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
570
با سلام و احترام
دستگاه فوق گاهی روشن میشد و الان فقط فن روشن میشضه و قطعات کمی گرم میشن اما تصویر نداریم.
بایوس های مختلف زده شد آی سی بایوس تعویض شد چیپ ها و مادربرد لحیم سردی گرفته شد شستشو داده شد و همچنین وضع همینه.
قبلا گاهی روشن نمیشد و با گرفتن لحیم سردی اسلت رم و شمالی و گرافیم تا مدتی مشکل حل میشد که الان دیگه وضعش اینچنینه!

این مدل مادر برد ظاهرا ایرادای اینجوری زیاد براش پیش میاد اما هیچ کدوم دقیق مشخص نشده درد از کجاست.

دوستان راهنمایی میفرمایید ؟

با تشکر فراوان

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با مانیتور دیگه از پورت VGA تست کنید ببینید تصویر دارید یا خیر.یعنی این چندمین بار هست که این ایراد رو پیدا می کنه ؟

دوست گرامی مشخصات کیش قید نکردی فیش پشت رایتر هر چند تا که داری جدا کن بعد کیس روشن کن ببین درست شده اگر نشد به همین حالت که هست پاور خاموش کن رمها را بیرون بکش پایه های رم را با دقت تمیز کن و دوبار نصب کن اگر هار شما ایدی باشد حتما جای پایها را با سوکت ایدی یک یا دو تعویض کنید موفق باشی

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
570
دوست خوبم
با مانیتور دیگه از پورت VGA تست کنید ببینید تصویر دارید یا خیر.یعنی این چندمین بار هست که این ایراد رو پیدا می کنه ؟

در کل بار چهارمش هست

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
570
پاسخ : Re: گاهی روشن شدن Asus K42JP

دوست گرامی مشخصات کیش قید نکردی فیش پشت رایتر هر چند تا که داری جدا کن بعد کیس روشن کن ببین درست شده اگر نشد به همین حالت که هست پاور خاموش کن رمها را بیرون بکش پایه های رم را با دقت تمیز کن و دوبار نصب کن اگر هار شما ایدی باشد حتما جای پایها را با سوکت ایدی یک یا دو تعویض کنید موفق باشی

ممنون دوست بزرگوارم
این کیس نیست.لپ تاپه.
شرایط فوق که عرض کردم تو وضعیه که مادربرد بیرونه و فقط رم و سی پی یو داره. همه چیزای دیگه بیرونه.
اون موضوع رم هم تست شده

ممنون از همفکریتون

memami

کاربر
2013-06-26
49
91
سلام
این عیب دراین مدل لپ تاپ زیاد دیدم بعضی با تعویض cpu i5 به cpu i3 حل شد . یکی دو مورد با تعویض آی سی بایوس . یکی دو مورد اصلا نتونستم حلش کنم از نشانه های این عیب این بود گه دستگاه را که روشن می کردم تصویر نمی داد فن به آرامی و طبیعی کار میکرد و یکبار دور فن به شدت زیاد می شد و قطعات اطراف cpu داغ می شدند .
از کاربران محترم تقاضا مندیم عیوب دستگاهها را در صورت رسیدن به نتیجه اعلام کنند تا تبادل اطلاعات مفید باشه ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shahkoh

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
به احتمال زیاد gpu لپتاپ به مشکل خورده و باید تعویض بشه . چون چند بار هم ریورک شده حتما باید تعویض بشه .
تو این مدل از AMD Radeon® HD 6570M استفاده شده بگردید دنبال چیپش .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: artaria

artaria

کاربر
2013-01-26
4
5
چنین لپ تابی را بنده دارم که با وضعیت مشابه همراه هست با این تفاوت که بنده با چند بار خاموش وروشن کردن از طریق پاور تصویر میاد البته تو همین سایت هم چندی پیش مشکل نوشتم که دوستان راهنمایی فرمودند
این مشکل تا جایی پیش رفت که به هیچ عنوان تصویر نمی امد اما با برداشتن یکی از رم ها مجددا تصویر امد که به نظر میرسد مشکل از تامین برق کافی قطعات باشد هرچند فعلا با این مشکل سر می کنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova
بالا