آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: لپ تاپ من روشن نمیشه / مدل dell xps M1210

hamid47s

کاربر
2015-02-27
6
14
سلام دوستان

چراغ دکمه روشن شدن دستگاه روشنه ولی ویندوز بالا نمیاد.

از یکی دو روز پیش دچار مشکل شد به این ترتیب که پشت علامت پیکان موس یه مستطیل مشبک 2 در 3 سانتی درست شد اول فکر کردم چیز مهمی نیست یا اینکه موس مشکل پیدا کرده . ری استارت کردم مشکل حل شد ولی دیشب دوباره اون مشکل ایجاد شد و تا اومدم کاری انجام بدم کل صفحه مشبک شد و دیگه کاملا قفل شد . وقتی خواستم ری استارت کنم اصلا بالا نیومد و همانطور که گفتم چراغ دکمه روشن شدن , روشنه ولی ویندوز بالا نمیاد. خواستم ویندوزش رو پاک کنم دوباره بریزم ولی سی دی رو نمی خونه .

ممنون میشم راهنمائی کنید چون کلی اطلاعات مهم اونجا دارم و کارم معطل این مشکل شده.

A_Salimi62

کاربر
2014-11-26
154
378
با توجه به مشکل اکثر دستگاههای دل این ایراد به احتمال زیاد از GPU است.حتما خروجی VGA را بررسی نمایید و وجود تصویر و یا عدم آن را اعلام فرمایید.در صورت وجود تصویر خط دار و یا مشبل نیاز به ریبال GPU دارید.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
طبق راهنمائی دوستان حالت تصویر رو با پورت VGA تست کنید و در صورت وجود مشکل ،لپ تاپ رو باز کرده و قبل از هر کاری فن سیستم و خمیر سیلیکون روی چیپ ها ( زیر هیت سینک ) رو بررسی کرده و در صورت خشک شدن ( احتمال 99% کاملا خشک شده و از بین رفته ) خمیر سیلیکون مرغوب زده و پس از بستن هیت سینک و لپ تاپ تست کنید .موقع باز کردن هیت سینک ،به شماره پیچ ها توجه کنید و پیچ ها رو به ترتیب شماره ها باز کرده و ببندید .اعلام نتیجه بفرمائید تا در صورت باقی بودن مشکل بریم مرحله بعد .
موفق باشید .

hamid47s

کاربر
2015-02-27
6
14
ممنون از دوستان

من فکر کردم بررسی مشکل ساده تر از این موارد باشه.تو نت سرچ کردم دیدم نوشته بود در این موارد قبل از اینکه به تعمر کار ببرید تمام اتصالات برقی رو از دستگاه آف کنید و 1 دقیقه دکمه استارت رو فشار دهید...که موفقیت آمیز نبود. طبق توصیه شما خواستم دستگاه رو باز کنم هر چی پیچ بود باز کردم که 4 تا پیچ بلند و 4 تا پیچ خیلی کوتاه بود... ولی باز نشد! می خواستم حد اقل یه گرد گیری کنم یا اینکه اون چسب رو چک کنم.... ولی مجبور شدم هر چی پیچ که باز کرده بودم ببندم

فکر کنم ببرم پیش یه کسی که تجربه کافی داشته باشه تو این زمینه... نه منی که حتی نمی تونم دستگاه رو باز کنم.

.............................................................

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
سلام افرین بهترین کار رو کردی

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
ممنون از دوستان

من فکر کردم بررسی مشکل ساده تر از این موارد باشه.تو نت سرچ کردم دیدم نوشته بود در این موارد قبل از اینکه به تعمر کار ببرید تمام اتصالات برقی رو از دستگاه آف کنید و 1 دقیقه دکمه استارت رو فشار دهید...که موفقیت آمیز نبود. طبق توصیه شما خواستم دستگاه رو باز کنم هر چی پیچ بود باز کردم که 4 تا پیچ بلند و 4 تا پیچ خیلی کوتاه بود... ولی باز نشد! می خواستم حد اقل یه گرد گیری کنم یا اینکه اون چسب رو چک کنم.... ولی مجبور شدم هر چی پیچ که باز کرده بودم ببندم

فکر کنم ببرم پیش یه کسی که تجربه کافی داشته باشه تو این زمینه... نه منی که حتی نمی تونم دستگاه رو باز کنم.

.............................................................

دوست خوبم
هیچ اشکالی نداره ،آدم در کاری که تجربه نداره ،از یکی دیگه کمک بگیره .شما در حد توان خودتون سعی کردید و شهامتشو داشتید که منطقی با این قضیه کنار بیایید .ایشالا اگه به تعمیرات علاقه داشته باشید ،کم کم شروع کنید به یاد گرفتن .در این مورد و فعلا بهترین کار ممکن رو انجام دادید ،چه احتمال داشت عیب لپ تاپ مضاعف بشه .اگه ممکنه بفرمائید کدوم شهر تشریف دارید تا نزدیکترین همکار به شما ،زحمت تعمیر رو بکشه .
موفق باشید .

emanbatyaneh

کاربر vip
vip
کاربر
2014-06-27
243
304
کرمانشاه
با درود
کار خوبی کردید ولی آدم باید از یجایی شروع کنه اگه لپ تاپ خودته و امانت نیست روش کار کن ولی با دقت و خرابکاری نکن

hamid47s

کاربر
2015-02-27
6
14
من تهران هستم.با خراب شدن این لپ تاپ دوتا مشکل مهم برای من ایجاد شده. یکی اینکه من دارم خودمو برای یه امتحانی آماده می کنم و وقت یادگیری تعمیرات لپ تاپ رو ندارم و دوم اینکه اطلاعات خیلی مهمی توش هست که باید هرچه زودتر ازش بک آپ گرفته بشه .من اول می خوام زنگ بزنم به شرکتی که تو سالهای اول خریدش مسئولیت گارانتیشو به عهده داشت بپرسم تعمیرات دارن یا نه... اگر نداشت یه تعمیراتی اطراف محل زندگی ام هست ... می خوام ببرم پیشش امیدوارم بتونه زود مشکلو حل کنه.

بالا