آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: مشکل نداشتن تصویر در لب تاپ k42jp

artaria

کاربر
2013-01-26
4
5
سلام خدمت اساتید
asus k42j pحدود 4سال داره کار می کنه اما یک مشکلی از 4ماه پیش برایم ایجاد شده است
زمانی که لب تاپ را روشن می کنم سیستم زوشن می شود اما ال سی دی روشن نمی شود البته بهتر بگویم سیستم کامل لود نمیشود یعنی فقط فن و قسمتهایی روشن میشود
چون به مانیتور دیگر وصل کردم این را متوجه شدم چون اصلا تصویر نداشت وزمانی تصویر می امد که در ال سی دی لب تاپ هم تصویر داشت .قبلا با یک بار نگه داشتن کلید پاور و خاموش کردن ومجددا روشن کردن مشکل حل میشد اما الان باید چند بار این عمل را تکرار کنم یا به مدت 10 دقیفه در همان حالت نیمه روشن بماند وبا خاموش کردن روشن کنم البته به مدت یک ماه بعد از تعویض ویندوز موقتا مشکل برطرف شد ول موقت هرچند می دانم ربطی به ویندوز ندارد
ناگفته نماند زمانی هم که به استند بای میرود البته بیش از 20 دقیقه بعد از زدن ذکمه تصویر بالا نمی ایدفقط فن با سرعت زیاد به کار می افتد و تصویری وجود ندارد
دوبار لب تاپ را بازکردم فن را تمیز کرد همچنین سی پی یو را در اوردم و مجددا جا زدم باطری مین را هم به مدت 5 دقیقه خارج کردم وجا زدم
ممکن از چیپ گرافیک باشد؟
ایا امکان دارد با اپدیت کردن بایوس مشکل حل شود؟
با این مشکلی که دارد در صورت استفاده امکان خرابی بیشتر وجود دارد؟
ممنون می شوم راهنمایی فرمایید

hajizade1369

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
دوست عزیز
من هم یک لپ تاپ تو مغازه با مارک suzuki داشتم که همین مشکل براش پیش میومد. که این مشکل بعلت استفاده از یک ورودی usb خراب بود که حتما میبایست هنگام روشن کردن اون usb رو جدا میکردیم تا بالا بیاد.
1. شما ورودی ها را حتما از نظر سلامتی تست بفرمایید.
2. حتما و در صورت امکان بایوس رو با نسخه ی سالم و مطمئن از سایت آبدیت بفرمایید.:32000000:

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,822
فارس
سلام
چون بعد از چند دقيقه روشن بودن و با ريست مجدد تصوير ميده و يا بعد از استندباي كردن و پس از گذشت چند دقيقه ديگه تصوير نميده احتمال لحيم سردي قطعات و چيپست ها هست كه بعد از گرم شدن مشكل برطرف ميشه (مثل IO گرافيك و چيپ شمالي يا سوكت CPU)

artaria

کاربر
2013-01-26
4
5
ممنون از راهنمایی همه اساتید
خروجی usb ها تست شد مشکلی نداشت
منظور از باتری بکاپ را متوجه نمیشم من بدون باتری هم تست کردم بالا نمیاد

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
ممنون از راهنمایی همه اساتید
خروجی usb ها تست شد مشکلی نداشت
منظور از باتری بکاپ را متوجه نمیشم من بدون باتری هم تست کردم بالا نمیاد

دوست خوبم
برخلاف بعضی مادربردها که بدون باتری بکاپ یا باتری بایوس ،روشن شده و بوت هم می شوند ،بسیاری از لپ تاپ ها بدون باتری بکاپ یا اصلا روشن نمی شوند و یا بوت نمی شوند .عکس باتری بکاپ رو براتون آپلود می کنم .ترجیحا باتری رو تعویض کنید .
bat2.jpg
موفق باشید .

Hooman373

کاربر
2020-11-27
1
0
سلام
asus k42jp موقع روشن کردن تصوير نميده و پس از چند ثانيه فن کار ميکنه و بعد مدتي کار کردن خاموش کردم و دوباره روشن ايندفعه ويندوز بالا اومد

مشکل چيه ؟؟!!

بالا