آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: آب خوردگی لپ تاپ ایسوس N53SV

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
با سلام
لپ تاپ فوق آب روی برد ریخته بود و سولفاته کرده بود و روشن نمیشه. برد رو کامل شستم و باتری بک آپ رو برداشتم و دو سر رو شورت کردم و کلید پاور رو نگه داشتم چند ثانیه . بعد باتری رو جا زدم . به محض وصل کردن شارژر روشن میشه ولی وقتی خاموشش میکنی دیگه روشن نمیشه و باید دوباره باتری رو در بیاری و دوباره مراحل گفته شده رو انجام بدی تا دوباره روشن بشه . باتری رو عوض کردم نشد . فایل بایوس رو از سایت گرفتم زدم تغییری نکرد . دوستان اگه راه حلی به نظرشون میرسه لطف کنن و بنده رو یاری بفرمایند .
با تشکر

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود خدمت همکار گرامی
البته در اینگونه موارد نیاز به پروگرام بایوس نمیباشد . اگر از بایوس اصلی بکاپ گرفتید مجدد بایوس اصلی خودش را رایت نمایید
وقتی سولفات میزند یعنی زمان زیاد از آبخوردگی گذشته است باید اون قسمتی که سولفات زده بود را با مایع فلکس مرغوب هیت بکشید حتی برای اطراف آن منطقه نیز باید این کار را انجام دهید i/o را نیز با مایع فلکس ، هیت نرم بگیرید و تمام آن قسمت ها را شستشو دهید و صبر کنید کاملا رطوبت برطرف شود و تست بگیرید
اطراف و زیر چیپ را بررسی کنید که رطوبت و ... به آن نفوذ نکرده باشد
موفق باشید

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
ممنون استاد گرامی . تست میزنم و خبرش رو اینجا اعلام میکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
با سلام
برد رو با فلکسی هیت گرفتم و خوب شستشو دادم تغییری نکرد.
وقتی می خوام پاور رو وصل کنم به لپ تاپ از محل اتصال جرقه زده میشه و در ضمن باتری هم شارژ نمیشه :(

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
419
1,636
سلام دوست عزیز
جرقه طبیعیه.
با توجه به تجربه ای که بنده داشتم ، آبخوردگی در قسمت آی سی شارژ و تغذیه بیشتر خسارت میزنه.
خود سولفاته روی برد نشون میده کدوم قسمت بیشتر دچار خسارت شده.شما بیشتر روی همون قسمتی که بیشتر سولفاته مشاهده کرده اید مانور دهید.

آخرین ویرایش:

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
419
1,636
در ضمن استفاده از لوپ برای مشاهده در قسمتی که سولفاته شده ، 90% موارد جواب میده.رفع این مشکل بیشتر به مهارت شخص شما در یافتن قطعی یا اتصالی بستگی داره.

پیروز باشید

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام دوستان
بعد از کلی بررسی موارد مختلف و نتیجه نگرفتن برد رو به 2 تعمیر کار حرفه ای نشون دادم که اونا هم نتونستن تعمیرش کنن و مجبور به تعویض برد شدم .
خواستم این رو بگم که موضوع باز نمونه . ممنون از راهنمایی های دوستان
موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا