آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: ساختن نوک هویه ولر

adabjou

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-29
28
178
روش ساخت نوک هویه ولر قدیمی چون نوک آن پیدا نمیشود
سیم مفتولی مسی نمره 2.5 به طول تفریبی 15سانت مطابق تصویر خم نموده برای دوام نوک فقط دو طرف نوک محل درز را با جوش سیم نقره پرشود ( این نوی جوش را تعمیر کاران یخجال انجام میدهند )

نوک های هویه 24 ولت ولر را نیز میتوان بازسازی کرد

پیوست‌ها

• 72 کیلوبایت بازدیدها: 1,138

a1325

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2013-11-16
1,216
4,915
سیرجان
من از همین روش دارم استفاده میکنم البته بدون مورد دومی جوش سیم نقره
دوست عزیز مشکل اینجاست که از پایین تر سیم خورذه میشه
من سر هویه سراغ گرفتم شاید فکرش نکنی گفت دونه ای 25 هزار تومان

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
روش ساخت نوک هویه ولر قدیمی چون نوک آن پیدا نمیشود
سیم مفتولی مسی نمره 2.5 به طول تفریبی 15سانت مطابق تصویر خم نموده برای دوام نوک فقط دو طرف نوک محل درز را با جوش سیم نقره پرشود ( این نوی جوش را تعمیر کاران یخجال انجام میدهند )

نوک های هویه 24 ولت ولر را نیز میتوان بازسازی کرد

درود

قطر سیم که در تصویر دیده میشه کمه و مقاومت قابل توجهی داره و لذا موجب کاهش جریان و کاهش حرارت میشه
البته سیم بسیار ضخیم هم باوجودیکه جریان را حداکثر میکنه اما بدلیل مقاومت ناچیز حرارت کمی تولید میکنه

لذا قطر سیم باید مناسب باشه تا هم مقاومت معقولی داشته باشه و هم موجب کاهش قابل توجه جریان نشه تا حرارت ایده آلی تولید کنه . (تقریبا 1/5 برابر ضخامت سیم موجود در تصویر)
ضمنا ناخالصی سیم هم در تعیین قطر آن موثره یعنی سیم های ایرانی باید ضخیم تر باشه ولی سیم های خالص تر باید نازک تر باشه.

من عاشق این هویه هستم زیرا برخلاف هویه قلمی لحیم را نمیسوزونه و لحیمکاری زنده و ایده آل را مقدور میکنه.

هویه ولر از ناحیه کلید بسیار ضعیفه و بسیار اذیت میکنه که من این ضعف را با استفاده از ترایاک رفع کردم بطوریکه پس از این کلک هرگز نیاز به تمیز کردن کلید نشده زیرا کلید ، جریان بسیار ضعیف گیت را تحمل میکنه و 100 سال دیگه هم جرقه ای نمیزنه و خراب نمیشه بویژه که دیگه اتصال ناقص کلید هم حادث نمیشه و از این حیث هم به تولید ماکزیمم حرارت کمک میکنه .

ضعف دیگر این هویه نحوه اتصال نامطلوب نوک است که من با تعویض سیم ضخیم ثانویه ترانس از ترمینال مجهز به دو پیچ استفاده میکنم

سپاس

آخرین ویرایش:

adabjou

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-29
28
178
باتشکر از دوستان عزیز
از سیم مفتولی که درسیمکی استفاده می شود سیمهای باضخامت مختلف استفاده شده وتست شده بهترین همین ضخامت میباشد با سیم معمولی چند روز بیشترکارنمیکند ازمحل تماس باقلع خورده میشود ولی باجوش نقره چندین هفته بطور مداوم میتوان استفاده کرد همانند نوک اصلی کارمیکند

برای هویه 250وات از سیم نمره 6 استفاده میشود کرد

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
درود

قطر سیم که در تصویر دیده میشه کمه و مقاومت قابل توجهی داره و لذا موجب کاهش جریان و کاهش حرارت میشه
البته سیم بسیار ضخیم هم باوجودیکه جریان را حداکثر میکنه اما بدلیل مقاومت ناچیز حرارت کمی تولید میکنه

لذا قطر سیم باید مناسب باشه تا هم مقاومت معقولی داشته باشه و هم موجب کاهش قابل توجه جریان نشه تا حرارت ایده آلی تولید کنه . (تقریبا 1/5 برابر ضخامت سیم موجود در تصویر)
ضمنا ناخالصی سیم هم در تعیین قطر آن موثره یعنی سیم های ایرانی باید ضخیم تر باشه ولی سیم های خالص تر باید نازک تر باشه.

من عاشق این هویه هستم زیرا برخلاف هویه قلمی لحیم را نمیسوزونه و لحیمکاری زنده و ایده آل را مقدور میکنه.

هویه ولر از ناحیه کلید بسیار ضعیفه و بسیار اذیت میکنه که من این ضعف را با استفاده از ترایاک رفع کردم بطوریکه پس از این کلک هرگز نیاز به تمیز کردن کلید نشده زیرا کلید ، جریان بسیار ضعیف گیت را تحمل میکنه و 100 سال دیگه هم جرقه ای نمیزنه و خراب نمیشه بویژه که دیگه اتصال ناقص کلید هم حادث نمیشه و از این حیث هم به تولید ماکزیمم حرارت کمک میکنه .

ضعف دیگر این هویه نحوه اتصال نامطلوب نوک است که من با تعویض سیم ضخیم ثانویه ترانس از ترمینال مجهز به دو پیچ استفاده میکنم

سپاس

درود به شما استاد عزیز ...

قسمت دوم راهکاریکه ارائه کردید رو منوجه نشدم ... لطف میکنید کمی بیشتر توضیح بدید ؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

درود به شما استاد عزیز ...

قسمت دوم راهکاریکه ارائه کردید رو منوجه نشدم ... لطف میکنید کمی بیشتر توضیح بدید ؟

منظور شما نحوه اتصال نوک هویه با ترمینال است در تصویر مشخصه
بطوریکه با 4 پیچ اتصال ایده آلی برقرار میکنه.

سپاس

002650.jpg

adabjou

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-29
28
178
باتشکر از دوستان
چون قبلا این نوع هویه راسیم پیچی وتعمیر میکردم در صورت خرابی جای مهره قاب هویه باز شده قسمتی که میله یا سیم پیچ ثانویه بیرون میاید رابا گل وپارچه خیس پوشانده سپس نوک را باجوش برنج کاربیت پرکرده وسپس قلاویز میشد وآنهایی که باید مجدد سیمپیچی میشد میله جداشده در صورت خرابی جای مهره میله یاسمپیچ ثانویه با برنج جوش وپرشده وقلاویز میشد

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
باتشکر از دوستان
چون قبلا این نوع هویه راسیم پیچی وتعمیر میکردم در صورت خرابی جای مهره قاب هویه باز شده قسمتی که میله یا سیم پیچ ثانویه بیرون میاید رابا گل وپارچه خیس پوشانده سپس نوک را باجوش برنج کاربیت پرکرده وسپس قلاویز میشد وآنهایی که باید مجدد سیمپیچی میشد میله جداشده در صورت خرابی جای مهره میله یاسمپیچ ثانویه با برنج جوش وپرشده وقلاویز میشد

درود

شما چطور سیم پیچی میکردی ؟
من با سوزنی که در تصویر می بینی می پیچم و تقریبا راحت و عالی میشه (اون طرف هم شبیه تصویره )
این سوزن بزرگ حدود 40 سانتیمتره و ابتدا کل سیم را روی این سوزن می پیچم و سپس بصورت سوزنی از سوراخ هسته رد میکنم (به تعداد دور سیم )

ضمنا ترمینال نوک هویه واقعا عالی میشه و خیلی بهتر از روش سازنده است.
روش سازنده مدام اتصال ناقص میشه و باید شل و سفتش کرد ولی با ترمینال اتصالش معرکه میشه

سپاس
2206.jpg

آخرین ویرایش:

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
درود

شما چطور سیم پیچی میکردی ؟
من با سوزنی که در تصویر می بینی می پیچم و تقریبا راحت و عالی میشه (اون طرف هم شبیه تصویره )
این سوزن بزرگ حدود 40 سانتیمتره و ابتدا کل سیم را روی این سوزن می پیچم و سپس بصورت سوزنی از سوراخ هسته رد میکنم (به تعداد دور سیم )

ضمنا ترمینال نوک هویه واقعا عالی میشه و خیلی بهتر از روش سازنده است.
روش سازنده مدام اتصال ناقص میشه و باید شل و سفتش کرد ولی با ترمینال اتصالش معرکه میشه

سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 110130
استاد بحث بسیار زیباییست... کاش میتوانستیم بسطش بدهیم.
مثلا فرمول سیم پیچی، سرویس این مدل هویه، یا همین تریاک که استفاده نمودید و نکاتی که خود بر حسب تجربه میدانید.
این هویه ها چند وات هستند و کاربردشان محدود به چه وسایلی است؟ بنده کار کردم ولی فکر نکنم بیشتر از یک بار.

مرسی

آخرین ویرایش:

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
باتشکر از دوستان
دوست عزیز کمی بیشتر توضیح میدهید؟ ترجیحا با عکس

بالا