آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بالا نیامدن ویندوز در مادربرد ایسوس

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
با سلام خدمت اساتید عزیز :
درون برنامه ورد کار میکردم کامپیوتر هنگ وبعد از آن روشن می کنم بعد از بیپ بایوس وقتی ویندوز میخواهد بالا بیاید یک نیم صفحه آبی میزند و دوباره بعد از 30 ثانیه وبیپ بایوس باز همین سیکل تکرار وتکرار میشود دوبار cpu را درآوردم ودوباره دقیق جا زدم اما تغییری ایجاد نشد بفرمایید چه باید بکنم واشکال از کجاست???

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
آیا بعد از نصب سخت افزار خاصی این اتفاق افتاده ؟طبق راهنمائی های دوستان عمل کرده و سخت افزارهایی مثل DVD ROM و یا کارتهای جانبی ( اگه موجود بود ) رو از سیستم جدا کرده و فقط با هارد سیستم رو بالا بیارید و تست کنید .اگه نقطه بازگشت ( Restore Point ) ،ویندوز رو restore کنید .در صورت باقی بودن مشکل ویندوز رو عوض کنید .از سالم بودن پاور هم اطمینان حاصل کنید .
موفق باشید .

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
جناب مدیر ضمن سلام عرض شود دی وی دی رام و کارت تی وی را هم از مدار خارج کردم وهیچ کارت جانبی وصل نیست با هارد هم ویندوز بالا نمی آید هیچ سخت افزاری هم نصب نکردم ضمنا عرض کردم من با ورد کار میکردم که این مشکل ایجاد شد بعید به نظر میرسد پاور اشکال داشته باشد

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
جناب مدیر ضمن سلام عرض شود دی وی دی رام و کارت تی وی را هم از مدار خارج کردم وهیچ کارت جانبی وصل نیست با هارد هم ویندوز بالا نمی آید هیچ سخت افزاری هم نصب نکردم ضمنا عرض کردم من با ورد کار میکردم که این مشکل ایجاد شد بعید به نظر میرسد پاور اشکال داشته باشد

دوست گرامی رم سیستم رو حتما با برنامه ای که عرض کردم تست کنید . افت و نوسان ولتاژ پاور تو خیلی موارد تاثیر دارد .

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل

درود به شما کاربر گرامی

ابتدا مشکلات رو از لحاظ نرم افزاری بررسی کن بعد برو رو سخت افزار :cpu , ....
[hide]
دوست عزیز در ابتدا که کامپیوتر روشن میشه روی کیبورد دکمه F8 رو مرتبا بزنید و گزینه safe mode رو انتخاب کنید . ببینید سیستموتن بالا میاد و تو محیط ویندوز میره و مطمئن شو دیگه صفحه آبی نماید !
که در این صورت شما مشکل نرم افزاری داری چه درایور چه ...

نکته : گاهی اتفاقاتی در سیستم می افتد که ما نمیبینیم (خصوصا ویندوز) یا اصطلاحا در background اجرا میشن
مثل بعضی آپدیت ها

در نهایت باید طبق گفته دوستم cybernova سیستمو restore کنی و اگه نتیجه نگرفتی یا گرفتی اعلام نتیجه کن.

ترجیحا با یک cd لایو هم سیستمو بالا بیار
-----------
اگر باز صفحه آبی آمد مشکل سخت افزاری داری , نتیجتا نوع ارور آن را که در اخرین خطوط صفحه آبی مشخص شده یادداشت کنید و اعلام نتیجه بفرمایید که معمولا با فرمت زیر هست :

technical information:
0x0000001

----------
نوع سیستم عامل را هم بیان کنید %
[/hide]

بالا