آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: آموزش جامع تعمير و ريكاوري هارد ديسك

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,643
گيلان-رشت
يا سلام خدمت همه دوستان عزيز:اين تايپيك را ايجاد نمودم تا اطلاعات جمع آوري شده در زمينه تعميرات هارد ديسك را براي دوستان علاقه مند آپلود كنم تا بتوانند استفاده كنند.
در ابتدا از دوستان خواهش مي كنم براي نظم اين تايپيك از نظر دادن يا سوال پرسيدن جدا خودداري كنند
تعميرات هارد ديسك برخلاف تعميرات ديگر قطعات بسيار پيچيده و دشوار است/مواردي وجود دارد كه قبل از تعمير هارد ديسك ابتدا بايد آنها را ياد بگيريم(دانش)
مثلا:MBR چيست/LBA چيست/سكتور چيست/ميان افزار چيست/PCB چيست و.............
در اينجا اطلاعات جمع آوري شده اي را در اختيارتان مي گذارم كه خودم با ياد گيري آنها توانستم تعميرات هارد ديسك را شروع كنم
ابتدا دوستان بايد بدانند كه در تعميرات هارد ديسك دستگاه هاي سخت افزاري حرف اول را نمي زنند بلكه در ابتدا بايد دانش كار را داشته باشيم و بعد از طريق دستگاه هاي سخت افزاري استفاده كنيم.
مثلا همين دستگاه تبديل R232 TO TTL كه براي هارد هاي 500 و 1 ترا بايت سيگيت و يا مكستور استفاده مي شود فقط مختص اين هارد ها نيست بلكه با اين دستگاه به خيلي از هارد مي توان دسترسي پيدا كرد.مثلا بنده با همين دستگاه هارد 160 گيگ مكستور را تعمير كردم و يا نرم افزار رايگان Victoria كه مي توان با آن كارهاي زيادي انجام داد.
ويك نكته بسيار مهم كه تا يادم نرفته بگم:از دوست گرامي نويد صديقي با كاربري PESE كه خيلي چيزهاي زيادي از ايشان ياد گرفتم و مديون ايشان هستم هم تشكر مي كنم.(آقا نويد انشا الله هر جا هستي سالم و سربلند باشي)

پیوست‌ها

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,643
گيلان-رشت
بخش دوم

پیوست‌ها

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,643
گيلان-رشت
دو كليپ بسيار آموزنده و مهم در زمينه ريكاوري اطلاعات از استاد محمد اعلم ملكي

پیوست‌ها

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
با تشکر از شما آقا میلاد
اگه اامکانش یه آموزش تصویری در مورد برنامه mhdd و victoria که خیلی از تعمیرکارن مورد اهمیت میدهند قرار بدهین ممنون میشیم.
درباره دستگاه تبدیل rs232 to ttl که بنا به تجربه تون هاردهایی که تعمیر شده(با ذکر مشکل و روش ترمیم آن) و رفع خطاهایی که در حین کار با هایپرترمینال مواجه شدین بیان کنین ممنون میشم./.

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,643
گيلان-رشت
با تشکر از شما آقا میلاد
اگه اامکانش یه آموزش تصویری در مورد برنامه mhdd و victoria که خیلی از تعمیرکارن مورد اهمیت میدهند قرار بدهین ممنون میشیم.
درباره دستگاه تبدیل rs232 to ttl که بنا به تجربه تون هاردهایی که تعمیر شده(با ذکر مشکل و روش ترمیم آن) و رفع خطاهایی که در حین کار با هایپرترمینال مواجه شدین بیان کنین ممنون میشم./.

با سلام خدمت شما دوست عزيز/به اميد خدا آپلود ميكنم/سعي مي كنم يكسري فيلم خودم تهيه كنم و در آن آموزش دهم

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,643
گيلان-رشت
تشکر دوست گرامی . توی تاپیک قبلی که برنامه رو اپلود کرده بودید خیلی استفاده کردم .
ممنون شما لطف داريد دوست عزيز/به اميد خدا مي خوام در اين تايپيك جامع تر و وسيع تر كار كنيم

بالا