آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: راهنمايى براى خريد تجهيزات تعميرات

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
من با RW-E6000 اين كمپانى كار كردم. بسيار دستگاه خوبيه و با ليزر پوينت و مانيتور و ميكروسكوپ ميشه نهايت استفاده رو ازش كرد. حالت هاى مختلف برنامه ريزى هم داره كه با چند تا كليك برنامه هاى مختلف رو براى چيپ هاى مختلف ميشه بهش داد با حرارت هاى مختلف. اما خوب قيمتش ميدونم بالاست…

مدلهای ساده ترش رو میتونید تهیه کنید مثل PS400

d.rmardin

کاربر
2013-06-23
69
312
دوستان ومهندسين عزيزسلام
بادستگاه bga چكارهايي ميشه انجام داد.تشكر

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
دوستان ومهندسين عزيزسلام
بادستگاه bga چكارهايي ميشه انجام داد.تشكر

به طور مختصر
دستگاه تعويض چيپ نوت بوک - لپ تاپ - مادربرد - ايکس باس XBOX - پلي استيشن Playstion
در کل چیپهایی که دارای روش ساخت bga هستند . پایه های اون در زیر چیپ قرار دارد را با bga ماشین تعویض میکنند .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
راهنمائی های دوستان رو مد نظر داشته باشید .بنده هم با نظر دوستمون در مورد شروع با ابزار معمولی موافقم .طی مدت 2 الی 3 ماه بازار و آمار موارد تعمیر شهرتون دستتون میاد .بنده هم همون اول تجهیزات ریبال رو گرفتم ولی الان به این نتیجه رسیدم اگه یه اسیلوسکوپ در حد توانم می گرفتم بیشتر به دردم می خورد .درسته که هر چه ابزار یه تعمیرکار تکمیل تر باشه ،کارش اصولی تره و زمان کمتری برای تعمیر صرف می کند ولی دستمزدهای پائین شهرستانها رو هم در نظر بگیرید .بعد از یه مدت کار ،راحت تر می تونید تصمیم بگیرید که BGA ارزش هزینه کردن رو داره و چه دستگاهی کار شما رو راه می ندازه .
موفق باشید .

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,843
با سلام

همه اساتید نظرات خیلی خوبی رو بهش اشاره کردن

ببینید به نظر من هم لازم نیست اول کارتون اینقدر هزینه کنید و BGA بخرید . یکسری دستگاه ها و لوازم کار اولیه رو بخرید که بیشتر به کارتون میاد

دستگاه هایی مثل : هیتر - منبع تغذیه DC دیجیتال - مانیتور برای تست مادربرد های تعمیری - پروگرامر ( ترجیحاً TNM و حداقل مدل 2000+) - هات گان - کارت دیباگر - لوپ سایز

بزرگ -

و لوازم کار تعمیرات مثل روغن فلکسی - مایع فلکسی و غیره

یک توصیه ای که به شما دارم و عیناً خودم تجربه اش کردم اینه که سعی کنید لوازم و دستگاه هایی که میخرید از بهترین نوع باشه . خصوصاً مواد مصرفی مثل قلع ، روغن

لحیمکاری - خمیر فلکسی و ... اگر هم بودجه برای خرید لوازم جنس خوب را ندارید سعی کنید اصلاً نخرید تا در فرصت مناسب که توانستیذ آن را تهیه کنید

کار ما کاری است که خیلی به دقت و ظرافت نیاز دارد . گاهی ابزار نامرغوب دقت کار ما را پایین می آورد گاهی مواد مصرفی نامرغوب کیفیت کار ما را پائین می آورد و باعث عدم

نتیجه گیری مناسب یا اصلا نگرفتن نتیجه می شود

حتما خودتان در آینده به این مساله واقف خواهید شد

امیدوارم این مطالب کمکی به انتخاب بهتر شما و موفقیت شما بکند

msamadaie

کاربر
2015-02-05
6
14
دوستام عزيز از راهنمايى همه شما ممنونم. مطالب و نكات مفيدى رو گوشزد شديد كه خيلى بهم كمك ميكنه. خوشحالم كه همچين محيطى هست تا با همكاراى عزيز مشورت كنيم و به پيشرفت هم كمك كنيم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD
بالا