آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: ورودی تغذیه سوئیچینگ 24 جایگزین بجای مدار تغذیه 24دستگاه جوش mma200

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
سلام یک دستگاه با مشخصات بالا پیشم اومده که ترانس سوئیچینگه قسمت 24 ولت خرابه از یک تغذیه 24 ولت سوئیچینگ جدا استفاده کردم و مدار روشن شد و ولتاژ انبرها اومد 

برای اینکه به دیودها فشار نیاد و رله به محض وصل کردن 220 نزنه 310 ولت تغذیه سوئیچینگ جایگزین را از 310 ولت برد بالا 6 سیمه بگیرم (خازن و دیود های تغذیه جایگزین را بردارم و دو سر خازن صافی ولتاژ 310 ولت 6 سیمه را جایگزین کنم) بهتر است یا 220 ولت ورودی تغذیه جایگزینه را بعد از ntc مدار بگیرم؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام یک دستگاه با مشخصات بالا پیشم اومده که ترانس سوئیچینگه قسمت 24 ولت خرابه از یک تغذیه 24 ولت سوئیچینگ جدا استفاده کردم و مدار روشن شد و ولتاژ انبرها اومد

برای اینکه به دیودها فشار نیاد و رله به محض وصل کردن 220 نزنه 310 ولت تغذیه سوئیچینگ جایگزین را از 310 ولت برد بالا 6 سیمه بگیرم (خازن و دیود های تغذیه جایگزین را بردارم و دو سر خازن صافی ولتاژ 310 ولت 6 سیمه را جایگزین کنم) بهتر است یا 220 ولت ورودی تغذیه جایگزینه را بعد از ntc مدار بگیرم؟

سلام

زمانی از مدار جایگزین استفاده کن که مدار اصلی بسادگی قابل تعمیر نباشه و چاره ای جز جایگزینی نداشته باشی.
لذا چرا مدار بسیار ساده تغذیه دستگاه را تعمیر نمیکنی و چندین برابر وقت خود را صرف انطباق مدار جایگزین میکنی که نهایتا ارزش مدار اصلی را هم نداره.

اینم نمونه ای شبیه کار شما که سعی میکرد از مدار جایگزین استفاده کنه و باوجودیکه در جریان جایگزینی عیب هایی اضافه شده بود اما نهایتا مدار اصلی تعمیر شد.
htp://www.irantk.ir/irantk60740-2/#post347118
http://www.irantk.ir/irantk60740-2/#post347118

جایگزینی باید آخرین و آخرین گزینه باشه بی جهت مدار اصلی را از سکه نیانداز .

سپاس

آخرین ویرایش:

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
446
سلام
بفرمایش استاد غزال اگه بتونی مدار اصلی رو تعمیر کنی بهتره ولی اگه نشد بهتره ولتاز رو از برد بالا بگیری چون اگه بعد از ntc بگیری به محض شارژ شدن خازن مدار جایگزین که ظرفیت خیلی کمتر از بانک خازن خود دستگاه هست مدار جایگزن فعال ورله هم وصل میشه ولی اگه از برد بالا بگیری پس از شارژ شدن بانک خازن دستگاه مدار جایگزین فعال میشه که بسیار بهتره.
موفق باشی

بالا